Jak potěšit manželku? Kupte jí nové záclony

Vnímáte svoji drahou polovičku jako to nejcennější, co vás kdy potkalo, a rádi byste jí udělali radost něčím novým do bytu? Pokud se vaše manželka v těchto záležitostech přímo vyžívá, jedná se o ideální dárek! Poradíme vám, jaké vybrat záclony a závěsy.

Důkladně změřte okna

Než se pustíte do samotného vybírání záclon, je velice důležité pečlivě přeměřit všechna okna, kam je plánujete následně pověsit. Když tento krok vynecháte a nakoupíte záclony jen tak od oka, existuje veliká pravděpodobnost, že budou buď příliš krátké, anebo naopak dlouhé, což by vaši ženu jistě moc nepotěšilo. Doporučujeme si každý rozměr raději zapsat.
Každá záclona, kterou zakoupíte, by měla být o několik desítek cm delší, než je samotná šířka okna. Je tomu tak z jednoho prostého důvodu, proto, aby se dala po zavěšení na tyč krásně nařasit. Vzory vybírejte podle toho, v jakém stylu máte zařízený váš interiér. Do moderních prostor se hodí spíše něco jednoduššího a naopak. Hodně vám může pomoci, i když se mrknete, jak vypadají vaše stávající záclony, jež máte doma.

Záclona nesmí vyčnívat

K záclonám neodmyslitelně patří závěsy, a proto byste je měli pořídit rovnou taky. Dbejte na to, aby byl závěs vždy o něco delší, než je samotná záclona. To se dělá kvůli tomu, aby po zatáhnutí závěsů dole nevyčuhoval ani kousek záclonového lemu, což by nevypadalo vůbec hezky. Design by měl vždy korespondovat se záclonou i zbytkem vybavení v interiéru. Podle toho, jak moc by měl závěs propouštět světlo či nikoliv, volte materiál.
Internetový obchod, kde naleznete bytový textil prakticky do celé domácnosti, se nazývá Dante. V jejich nabídce zakoupíte jak zmiňované záclony a závěsy, ale taktéž třeba povlečení či různé deky a polštářky. Jedná se o produkty vysoké kvality, jež vám doma budou sloužit hodně dlouho.

Publikováno: 25. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná