Co všechno obsahuje zázračná rostlina guarana a proč byste ji měli zahrnout do svého denního režimu?

Výjimečné účinky guarany jsou známy již po staletí a jejich předností využívali již staří indiáni. Dopřejte si i vy prášek z guarany či praktické plněné kapsle nebo lisované tablety s vysokým obsahem povzbuzujících látek a vitamínů. A propos, co vlastně konkrétně v guaraně najdete?

Je libo vitamín nebo kofein?

Kromě notoricky známého kofeinu, který je v nižší koncentraci obsažen také v kávě, najdeme v guaraně také další stimulanty, jako například theobormin či theofylin. Ty se mimo jiné vyskytují také v čokoládě, guarana však jde méně na tloušťku, dokonce pomůže i s hubnutím díky tomu, že velice efektivně zrychluje metabolismus. Guaranová semena, která na první pohled asi nejvíce připomínají oči, obsahují kromě výše zmíněných látek také vitamíny řady A, B, C a E a široké spektrum stopových prvků. Najdeme v nich také velké množství pro tělo potřebného hořčíku, fosforu či draslíku a samozřejmě i nezbytný vápník podporující zdraví kostí. Látky obsažené v guaraně pomohou také se zlepšením nálady a v boji proti splínům a depresím.

Jak lze guaranu konzumovat?

Nemáte-li dostatek času, je možné si pořídit praktické kapsle nebo tablety, které stačí jednoduše polknout a zapít. Můžete je nosit neustále při sobě a kdykoliv si dopřát svoji denní dávku energie. Jestliže si chcete konzumaci guarany trochu užít, připravte si nápoj z prášku, který uspokojí také vaše chuťové buňky. Jak na něj? Přibližně jednu čajovou lžičku mleté guarany přelijte asi čtvrt litrem mléka a pečlivě rozmíchejte. Směs přiveďte k varu a až se mléko začne vařit, stáhněte plamen. Pro vylepšení chuti můžete nápoj přisladit medem nebo třtinovým cukrem a ihned teplý podávat. Pijte jej raději v ranních hodinách, protože guarana má silné stimulační účinky, které působí po několik hodin a po její večerní konzumaci byste mohli mít potíže s usínáním. Dejte si také pozor, abyste guaranu neužívali nalačno, její účinky by se tak ještě znásobily, což by vám nemuselo udělat dobře. Mějte na paměti, že po delším užívání guarany je dobré ji na několik dní vysadit, aby si tělo nezvyklo a nevybudovalo si vůči ní toleranci. Tím by se její účinky znehodnotily.

Vaši vitalitu podpoří společně s guaranou i kotvičník

Ten působí nejen pozitivně na mužskou sexuální výkonnost, ale patří k nejlepším přírodním adaptogenům, tedy látkám, které pomáhají organismu přizpůsobit se náročným podmínkám okolního prostředí. Díky tomu si kotvičník vaši pozornost rozhodně zaslouží.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná