Tipy

Pro přesnou výrobu jsou nezbytná kvalitní dílenská měřidla

V profesionálních dílnách a výrobních podnicích zaměřujících se na strojírenství a kovoobrábění se používají měřidla, protože přenosnost je na prvním místě. Spolehlivá měřidla se vyrábějí v různých variantách, přičemž záleží na tom, co od nich očekáváte. Zakoupit se totiž dají posuvná měřidla, hloubkoměry, dutinoměry, úhelníky a podobně.

S kvalitními dílenskými měřidly zajistíte přesné měření, což je v průmyslových a strojírenských odvětvích opravdu důležité. Šetří také čas při práci.

Jaká měřidla jsou k dostání?

Současný trh je opravdu rozmanitý. Velice žádané jsou například mikrometry i nerezová posuvná měřidla. Bývají analogová a digitální, zakoupit se navíc dají i extrémně dlouhé varianty. Pro zjištění rozdílu od výchozí hodnoty se používají zase úchylkoměry, s nimiž předcházíte výrobě zmetků. Stejně tak vám nesmí v dílně chybět úhloměry, které bývají ploché, příložné a nožové.

V sadách se prodávají koncové měrky v třídách přesnosti 0 a 1. Jsou vyrobené z oceli či keramiky. Koncové měrky můžete znát i jako Johanssonovy měrky.

Požadujte kalibrační protokol

U měřidel nepodceňujte kalibraci. Po nějakém čase jsou totiž měřidla nepřesná, a potom je nezbytná jejich řádná kalibrace, čímž se vyhnete pozdější nepřesné výrobě. Vždy však požadujte kalibrační protokol, jenž vás informuje o tom, jak kalibrace proběhla.

Jestliže hledáte sady koncových měrek a další měřidla, nahlédněte do pestrého produktového portfolia společnosti Michovský-TOOLS s.r.o., která vám na požádání poskytne i kalibrační listy z akreditované laboratoře. Nabídka je poměrně široká, přijde si na své opravdu každý. Všechna měřidla jsou vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, jež slibují také dlouhou životnosti. Měřidla se tak stanou vašimi pomocníky na několik let.

Poslat komentář