Stavíte či rekonstruujete? Poznejte výhody a nevýhody ploché střechy

Přemýšlíte, jakou zvolit střechu pro svůj nový dům? Přečtěte si, jaké výhody a nevýhody se pojí s plochou střechou, a nechejte se ve svém rozhodnutí nasměrovat. Mít střechu nad hlavou je přece to nejdůležitější, a tak musíte vybrat opravu pečlivě.

Benefity ploché střechy

Plochá střecha má spoustu odpůrců. Ti bohužel většinou soudí jen podle vzhledu – dům s rovnou střechou přece není „klasický domeček“, který kreslí děti ve školce. Ploché střechy ovšem mají skvělé benefity.
  • Možnost výstavby dalšího patra Nyní vám možná stačí malý dům, je však možné, že vám, případně vašim potomkům přestane časem vyhovovat. Díky ploché střeše můžete bez problému vystavět další patro. U domu se šikmou střechou by to nešlo.
  • Terasa, střešní zahrada, zelená střecha Plochá střecha vytváří skvělý prostor pro další využití. Vytvořte si na střeše terasu s vyhlídkou nebo zahrádku. Oblíbené jsou také zelené střechy, které dokonale zapadají do přírodního prostředí. Ploché střechy jsou pro toto využití mnohem vhodnější.
  • Efektivnější izolace Ploché střechy izolují teplo mnohem účinněji, díky tomu ušetříte peníze za vytápění. Izolace střech je v tomto případě efektivnější.

Nevýhody ploché střechy

Každá mince má dvě strany, a tak i ploché střechy mají své nevýhody. Největší problém ploché střechy spočívá ve špatném odtoku srážkové vody. S kvalitně provedenou střechou vás ovšem nečekají žádné potíže.

Kdo ji opraví?

Všechno občas potřebuje opravit, a tak nejsou výjimkou ani rekonstrukce plochých střech. Dlouholeté zkušenosti má s nimi firma Ekisys z Jindřichova Hradce. Pracuje s těmi nejkvalitnějšími materiály a zakládá si na precizní práci, díky tomu má pozitivní ohlasy a spokojené klienty. Kdykoliv si můžete objednat i další stavební služby, které firma nabízí.

Publikováno: 24. 08. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Milena Novotná