5 jednoduchých způsobů, jak vylepšit auto

Pro některé motoristy se vozidlo často rychle změní na něco jako domácí zvíře a pro některé dokonce úplně nahradí dítě, protože se obvykle snaží dát svým "čtyřkolovým přátelům" jen to nejlepší. Často je to ale na úkor velkých finančních nákladů, které mohou ohrozit rodinný rozpočet. My máme pro vás ale řešení, které se dají aplikovat do praxe s poměrně malými investicemi.

Sportovní pružiny

Na začátek něco pro fanoušky sportovně laděné jízdy. Pokud jste si z jistých důvodů nemohli pořídit čistokrevné sportovní auto, dejte svému rodinnému vozu alespoň kapku sportovní krve. Skvělou volbou jsou sportovní pružiny - levně je pořídíte například u specializovaného prodejce tatechnix.cz, kde vám navíc poradí s výběrem.

Olej a filtry

Pro zvýšení efektivnosti stačí pravidelně kontrolovat hladinu mazání motorem, protože při stagnaci nebo při příliš nízké hladině mazání se spotřeba paliva automaticky zvyšuje. Palivové filtry je také třeba občas zkontrolovat a měnit je podle intenzity znečištění, jinak budete nuceni navštívit čerpací stanice mnohem častěji. Opravy způsobené silnou kontaminací filtru vždy stojí více než jejich výměna.

Interiér vozu

Kromě výše uvedených způsobů vylepšení vozu se stále můžete pokusit provést určité kosmetické změny i v kabině. Něco lze přičíst vysavači auta. Sedadla instalované v prostoru pro cestující musí pravidelně čistit stejně jako okna a kapota. Je třeba si uvědomit, že pravidelné čištění vám pomůže vyhnout se rychlému opotřebení látky. Pokud se bojíte čalounění, můžete si na sedadla koupit speciální autopotahy, při jejich používání se už nebudete bát jakýchkoliv nečistot a skvrn.

Pohodlí při jízdě

Dobrým vylepšením v rámci dosažení pohodlnější jízdy v autě mohou být i univerzální deflektory, které se dají jednoduše a rychle instalovat na jakýkoliv typ vozidla. Díky nim si užijete jízdu při otevřeném okně bez prachu, špíny a vody. Samozřejmě, aby byla jízda pro vás skutečně pohodlná, nezapomeňte i na vhodnou obuv. Moderní tenisky slip on splňují ty nejlepší předpoklady.

Vyberte správnou izolaci

Zvuková izolace se nepovažuje za luxus, právě naopak, je to další dobrý způsob, jak vylepšit vaše osobní vozidlo. Je důležité zlepšit hlukovou izolaci vašeho vozu z několika různých důvodů, například, že zvuková izolace chrání auto nejen před hlukem, ale i před stresem. Při použití speciální tepelné izolace je možné chránit části vozidla před mrazem, aby se v autě nevytvořila kondenzace. V důsledku toho se teplota začne rovnoměrně rozdělovat a absence kondenzátu snižuje pravděpodobnost koroze. Správná ochrana v podobě zmíněných doplňků prodlouží životnost vašeho vozu a jeho dlouhodobé využití v jakýchkoliv podmínkách. Tak na nic důležitého nezapomeňte.

Publikováno: 18. 09. 2020

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná