Interiér mužského bydlení si zaslouží pozornost. Jak vybrat bytový textil?

Jak co nejlépe vybrat bytový textil? Nejrůznější praktické a zároveň okrasné doplňky do interiéru rozhodně nemusí být pouze dominantou žen. I muži si totiž mohou hravě poradit s výběrem základních kousků a vykouzlit tak domov s útulnou a příjemnou atmosférou. Jak to udělat a na co si dát pozor při výběru bytového textilu? S tím vám pomůže následující článek.

Všímejte si rozměrů

Naprosto základním parametrem pro výběr snad každého kousku bytového textilu jsou rozměry. Potřebujete je znát u povlečení, záclon, ale i takových drobností, jako jsou třeba povlaky na menší polštáře. Ano, i tohle všechno totiž může snadno patřit do ryze pánského interiéru. Stačí vybrat kvalitní materiály a vhodné odstíny, aby výsledek působil stále dobře. Konkrétní volbu rozměrů usnadní například hotové záclony, kde si stačí zvolit některou z typizovaných variant.

Kvalitní materiály jsou základ

Velmi dobře vypadají také závěsy na okna. Ty poslouží jako elegantní zastínění a zároveň vytvoří dekorační prvek. Když vyberete kvalitní materiál, nebude ani údržba nijak složitá. Občas stačí očistit s pomocí vysavače a jednou za čas vyprat. O něco více elegantní jsou hotové voálové záclony. Ty však ocení v interiéru především ženy a pro samostatné mužské bydlení nejde o nejčastější volbu.

Bytový textil jednoduše zakoupíte na internetu

Nechcete chodit do klasických obchodů s bytovým textilem, protože se nechcete prodírat regály, kde zboží prohlíží téměř výhradně ženy? Pořízení záclony, povlečení i dalších prvků totiž hravě zvládnete z pohodlí domova. Bytový textil je jako dělaný pro nákupu přes internet, protože existuje opravdu velké množství různých variant. Navíc jistě narazíte na výhodnější ceny, takže zútulnění interiéru nebude velkou investicí. Výsledný efekt ale určitě potěší.

Publikováno: 23. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná