Jak vydělat na YouTube

Sledování streamu

Vydělávání peněz na YouTube je stále populárnější. Někteří lidé se jí vyhýbají, jiní ji považují za příležitost. Zájemci se mohou zapojit do partnerského programu YouTube nebo nahrávat a živě vysílat videa a sdílet je se svou komunitou. Pokud sledujete některé kanály, možná jste se setkali s frází "Like & Subscribe" a nyní máte možnost udělat totéž a vytvořit si stálý příjem na YouTube.

Zde je návod, jak vydělávat peníze na YouTubePartnerský program YouTube je podobný programu Betway India, který přijímá hráče z určitých regionů a poskytuje bonusy a propagační akce. Partnerský program YouTube je k dispozici v omezeném počtu zemí včetně Indie. Chcete-li se připojit, musíte mít alespoň 1 000 odběratelů a 4 000 hodin veřejného sledování, což znamená, že musíte vynaložit určité úsilí, abyste dosáhli této úrovně.

Pokud jste právě otevřeli kanál YouTube, postupujte postupně. Pravidelně streamujte a nahrávejte videa s chytlavými popisy, názvy a tagy, abyste mohli cílit na své publikum a získávat sledující. Musíte také propojit svůj kanál a účet AdSense s partnerským programem YouTube a dodržovat pokyny systémů. Aby byl váš účet bezpečný, nezapomeňte povolit dvoufázové ověřování. Jakmile splníte všechna kritéria, můžete se připojit k programu a získat přístup k týmům podpory tvůrců, nástrojům pro porovnávání autorských práv a funkcím pro monetizaci. Pokud jste připraveni vydělávat peníze, můžete si zřídit obchod se zbožím kliknutím na záložku "Merchandise" v levém menu a propojit jej se svým kanálem. Propagujte své zboží, abyste získali více zákazníků

Zjistěte, co je to odesílatel nebo příjemce. Nepřehánějte to a nemluvte o tom příliš, protože můžete riskovat ztrátu příznivců. Nezapomeňte, že se přihlásili k odběru vašeho kanálu kvůli vašemu obsahu a vlastnímu potěšení. Když mluvíte o produktech, které prodáváte, dělejte to chytře a decentně. Svůj merch můžete propagovat na sociálních sítích nebo ho můžete nosit na svých videích na YouTube. Vytvářejte propagační akce a dárky, abyste maximalizovali svůj úspěch.

Chcete-li přilákat více zákazníků, můžete vyhledat společnosti, které chtějí inzerovat své produkty. Je to skvělý způsob, jak se stát influencerem a vydělat si peníze bez velkého stresu. Stačí vytvořit chytrý marketingový plán a být upřímný, když mluvíte o produktu! Své jméno můžete spojit se zavedenými značkami (pouze pokud jste na YouTube dobře známí) nebo s novějšími společnostmi, které stále hledají streamery. Značky obvykle posílají produkty zdarma a na oplátku je stačí propagovat na svém kanálu. Některé z nich mohou vytvořit speciální kódy s vaším jménem a poskytovat speciální slevy. Pokud se vám podaří prodat, dosáhnete zisku a vyděláte i nějaké peníze. Chcete-li se zviditelnit online, můžete se stát partnerem YouTube. Díky tomu můžete získat provize a být dobře placeni. Jak se ale můžete stát partnerem? Nejprve musíte určit svou cílovou skupinu a zjistit, jaký je pro vás ten správný výklenek. Pak si vyberte partnerský program a pracujte na svém kanálu. Zahrňte affiliate odkazy a začněte dostávat odpovídající platbu Odkazy uživatele přesměrují na produkt, a pokud si jej zakoupí, získáte malou provizi.

Při vytváření tašek s potiskem pro vaši firmu byste měli zvážit několik věcí. Pokud teprve začínáte streamovat, nahrávat nebo dělat jiné aktivity, můžete své fanoušky požádat o podporu svého kanálu. Pokud se lidem váš obsah líbí, pravděpodobně rádi přispějí penězi. Všechny dary jsou vítány a časem si můžete našetřit peníze a dále rozvíjet svůj kanál. Zde je pravidlo, které je třeba dodržovat: nikdy neukládejte ani nepožadujte pevnou částku. Vaši odběratelé vám přispějí tolik, kolik jsou schopni podpořit.

Spojte se se svými odběrateli na YouTube prostřednictvím crowdfundingu Jedná se o jeden z nejnovějších a nejoblíbenějších způsobů generování příjmů. Nabídněte svým zákazníkům odznaky nebo další služby za pevný poplatek. Odměňte je tričkem nebo si s nimi domluvte osobní nebo online schůzku, aby se s vámi mohli seznámit. Říká se, že crowdfunding bude v následujících letech ještě populárnější a nahradí partnerské programy. Nakonec se snažte, aby byl váš kanál YouTube atraktivní pro cílové publikum a získával odběratele. Váš kanál je váš byznys a lidé budou ochotni být jeho součástí, pokud víte, jak se prodávat a vytvářet kvalitní obsah. Až na něm začnete vydělávat značné množství peněz, budete hrdí na své úsilí, které jste vynaložili.

Publikováno: 03. 02. 2023

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná

Tagy: youtube | výdělek | marketing