Nejlepší zlaté šperky pro budoucí maminky

Pokud se řadíte do skupiny pozorných mužů, kteří ihned po narození miminka obdarují svou ženu nejen krásnou květinou, ale zlatým šperkem, děláte dobře. Je to alespoň malé poděkování za tak nádherný dar, jakým narozené dítě bezesporu je. Pánové věřte, že tímto pozorným gestem vykouzlíte své drahé polovičce úsměv na rtech. Otázkou však zůstává, jaké šperky jsou tedy pro nás ženy cenné, a to nejen ve smyslu peněžní hodnoty?

Nevyčíslitelná atraktivita briliantů

Zlaté šperky s brilianty nemusí nutně znamenat vysokou investici a odliv finančních prostředků z vaší peněženky. Vše záleží na kvalitě vybraného kamene, jeho brusu, průměru a především jeho váze v karátech. Vždy po prodejci chtějte certifikát o pravosti kamene. Na trhu se šperky je velké množství jemných a velmi vkusných briliantových šperků s atraktivní cenou.

Který šperk je absolutně nadčasový a překypuje dokonalostí? Zaručeně jde o zlaté náušnice pecky osazené drobnými brilianty, které se hodí jak ke sportovnímu typu ženy, ale i pro elegantní večery. Mezi vyhledávané šperky s tímto úžasným drahým kamenem spadá kategorie zlatý přívěsek. Může to být např. srdíčko, anděl nebo čtyřlístek.

Zlatý prsten osazený drobným briliantem, většina mužů vyhledává spíše k zásnubám. Ovšem pro mnohé je právě narození miminka ideální situací k žádosti o ruku. Barvu zlata vždy vybírejte podle šperků, které vaše milovaná již nosí.

Šperk s půvabnou rytinou

Zlatý šperk s rytinou v sobě ukrývá jisté vyznání a skrytou symboliku. Základem je vybrat si šperk s dostatečnou plochou pro zhotovení takové rytiny. Mezi ty nejlepší šperky patří ploché přívěsky (tzv. destičky), u kterých je dostatek místa zajištěný. Může jít také o nejrůznější druhy náramků s plochou destičkou ve tvaru srdce, kruhu a podobných symbolů.

Nejpoužívanějším textem v rytině bývá například jméno dítěte nebo datum jeho narození narození. Tatínci se mohou rozhodnout i pro originálnější mota či větu, která v jejich partnerském vztahu získala svou vlastní váhu. Citová hodnota je v takové situaci nevyčíslitelná. Často se tyto šperky dědí z generace na generaci.

Dárek na míru vlastním představám

Zvěrem vsaďte na pánskou všímavost. Přeci svou ženu už nějakou dobu znáte a víte, co se jí líbí. Většina mužů tak moc dobře ví, po jakém šperku žena už delší dobu touží. Nebo se můžete zaměřit na oblíbenou barvu, ale např. také na její záliby a obdobně. Zlatý přívěsek ve tvaru květiny či oblíbeného zvířete je přece také senzační nápad.

Pro ženu vždy volte šperky s maximálním ohledem k jejímu věku, ale i charakteru a celkovému vkusu. Pro příklad žena sportovnějšího rázu si nepotrpí na extravagantní kousky, ale raději volí jednoduché šperky. Naopak elegantní žena si naopak mnohem raději nasadí perlové nebo více zdobené šperky. Pánové naslouchejte co vám říká váš vnitřní hlas a zaručeně nemůžete minout.

Publikováno: 12. 07. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná