Jednorázové nádobí přátelské k přírodě? Jde to!

Ekologie se řeší stále více, a to je dobře. Chceme přece, aby budoucí generace měly příjemné podmínky k životu. Planetu musíme chránit a udržovat ji. Je spousta cest, jak životnímu prostředí pomáhat. Velkým tématem je omezování jednorázových plastů. Jejich výroba je neudržitelná, následný odpad se nedokáže rozložit. Jak šetřit planetu, ale zároveň se nezbavovat pohodlí?

Jak snížit produkci plastového odpadu?

Následující tipy radí, jak můžete i vy snadno snížit produkci plastového obalu.
  • Nekupujte balenou vodu. Pijte vodu z kohoutku. Na cestu si ji nalijte do láhve, kterou používáte opakovaně.
  • Na ovoce, zeleninu a pečivo si kupte bavlněné či jiné sáčky, které lze prát a používat pořád dokola. Na igelit zapomeňte.
  • Svačinu balte do krabičky, nikoliv do sáčku.
  • Nekupujte stále dokola jednorázové igelitky.
  • Přestaňte používat sáčky do koše.
Určitě by se dalo najít mnoho dalších způsobů, jak produkci plastu snížit. Jmenované kroky jsou ty nejjednodušší.

Bio nádobí

Zátěží pro přírodu jsou také jednorázové plastové nádobí. Jen se zamyslete, kolikrát je jednodušší použít plastovou lžičku, kolikrát jíte z plastového talířku… Pro provozovatele občerstvení je to sice jednodušší, ale raději si ani nepředstavujte, kolik zbytečného odpadu takto vzniká. Bio nádobí je příjemná alternativa, která zachovává pohodlí plastového nádobí a zároveň má nižší dopad na životní prostředí. Vyrábí se z bambusu, cukrové třtiny, slámy apod., tedy z obnovitelných zdrojů. Po použití se pak toto nádobí snadno v přírodě rozloží, většinou je také kompostovatelné. Bio příbory, talíře, krabičky, kelímky a další vyrábí od roku 1994 firma Jarico. Působí jako velkoobchod i maloobchod a od počátku své činnosti se zaměřuje na obalový materiál. V nabídce je také čistící a hygienické potřeby. Firma dbá na vstřícnost a ochotu k zákazníkům.

Publikováno: 17. 07. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná