Koncové měrky zajistí dokonalou přesnost v průmyslu i menších dílnách

Při mnoha výrobních procesech je zapotřebí dodržovat maximální přesnost. Pakliže se jí nevěnujete, zvyšuje se riziko produkce zmetků a nekvalitních dílů, součástek a produktů, což může mít negativní vliv na zakázky a logicky také na ekonomické výsledky společnosti. K tomu, abyste se takovéto situaci vyhnuli, je nutné využívat různá měřidla. K nim se nepochybně řadí koncové měrky.

Výběr koncových měrek se řídí dle stupňů přesnosti

Koncové měrky jsou pomůckami, jež se aplikují pro měření délek, a to především ve strojírenském průmyslu. Často se však používají rovněž v menších dílnách a provozovnách. Při jejich výběru záleží kromě jiného na tom, jak přesné chcete měření mít. Nejpreciznější jsou kalibrační koncové měrky, případně měrky stupně 0. Používají se zejména v laboratorních podmínkách a již zmíněné průmyslové výrobě. Do dílenských provozoven se pak dají použít také koncové měrky 1., potažmo 2. stupně, kde už však přesnost není tak extrémní jako u prvních dvou zmiňovaných variant. Obecně však lze říci, že díky koncovým měrkám můžete bez potíží zjišťovat odchylky od plánovaných rozměrů až na tisíciny milimetru.

Kvalitu měrek zajišťují vysoce odolné materiály

Koncové měrky se dají koupit samostatně, zpravidla se však vyplatí zvolit kompletní sady koncových měrek. Zvláště tehdy, pracujete-li s nimi ve výrobě dnes a denně. Vyrábějí se z tvrdé kalené oceli, jež zajišťuje minimální tepelnou roztažnost. Dále se pro výrobu měrek používají ještě keramické materiály, což zvyšuje jejich přesnost.

Prodejce koncových měrek v ČR

Máte-li zájem o objednávku koncových měrek (i v celých sadách), kalibrů a dalších měřidel, kontaktujte společnost meridla.cz. Tato firma nabízí takřka nepřebernou škálu měřicích pomůcek, které se hodí pro průmysl i dílenské podniky.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná