To, v čem spíte, ovlivňuje váš život více, než si možná myslíte

Zamýšleli jste se někdy nad tím, že možná neuléháte ve vhodném outfitu? Pravděpodobně nikoliv. Drtivá většina mužů totiž výběr pyžama či jiného úboru na spaní vůbec neřeší, což je velká chyba. Nevhodně zvolené oblečení se může negativně podepsat na zdraví i partnerském vztahu.

Nejzdravější je spánek „na Adama“

Napadlo vás, že budete spát nazí, ale ne a ne se k tomu odhodlat? Měli byste to vyzkoušet, důvodů je víc než dost. V prvé řadě jde o to, že v případě snížení teploty během spánku o 0,4 °C se výrazně zvýší jeho kvalita. K dalším benefitům patří nižší produkce kortizolu (=zrychlení metabolismu a pálení kalorií) a naopak vyšší produkce oxytocinu. Hormon „lásky“ prohlubuje vztah a důvěru mezi partnery.

Pohodlná košile není jen pro dámy

Jakkoliv je nahý spánek zdraví prospěšný, zvyk je železná košile. Ať už si však najdete jakýkoliv důvod, proč uléhat v oblečení, zvolte svůj outift pečlivě. Jako skvělá volba se jeví pánská noční košile. Není těsná, takže nedochází k nežádoucímu přehřívání (to může mimo jiné negativně ovlivnit produkci spermií) a snižuje se riziko tvorby bakterií a plísní. Pánské noční košile jsou navíc velmi vtipné – a ženy muže se smyslem pro humor milují.

Horký tip pro zimomřivé

Komu není rady, tomu není pomoci. Pokud je vám v noci zima a nedokážete přijmout vědecky ověřený fakt, že nižší teplota organismu prospívá, pořiďte si „dupačky“ Levné overaly na spaní spolehlivě zahřeji i v třeskuté zimě, a navíc vypadají originálně.

Tričko a trenýrky? Klasika, která...

Nenecháte se ovlivňovat trendy a stojíte si za tím, že vám nejvíce „sekne“ kombinace trička a trenýrek? Jestli se vám v ní dostává dostatečného pohodlí, pak není co řešit. Mějte však na paměti, že byste měli zvolit co možná nejvolnější trikot. A raději se vyhněte těsnému spodnímu prádlu – nechcete přece, aby se vám celou noc přehřívalo „nádobíčko“.

Publikováno: 10. 09. 2018

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná

Tagy: nahý spánek | v čem spát | zdravý spánek