Kvalitní nářadí nepotřebuje jen profesionál. Vyplatí se i občasnému kutilovi

Někdo má ve zvyku volat řemeslníka i kvůli dotažení šroubku na nábytku nebo vyvrtání děr pro poličku. Věříme, že vy podobné rutinní úkony zvládnete jako kutil Tim a nepotřebujete asistenci profesionála. Přesto jsme se rozhodli připravit praktický manuál pro každého, kdo nemá žádné zkušenosti s nákupem elektrického nářadí. Aku-vrtačka, aku-šroubovák, pájka a další pomocníci by v žádné domácnosti neměli chybět. Jeden nikdy neví, kdy se mu budou hodit a je mnohem lepší disponovat vlastním arzenálem, než neustále prosit souseda.

Rozdíl mezi profesionálním a hobby nářadím

Nejdříve si ujasníme, co je to profesionální a hobby elektrické nářadí. V prvním případě jde o nářadí, které využívají profesionální řemeslníci. Vyznačuje se špičkovým výkonem, vynikající ergonomií a odolností. V neposlední řadě i velmi vysokou cenou. Oproti tomu je hobby nářadí výrazně levnější, nicméně není určeno pro některé náročné práce. To samozřejmě neznamená, že je méně kvalitní. Tip pro kutily i profesionály: Máte doma aku nářadí, které je v dobré kondici, ale volá po nové baterii? Ať už sháníte baterie do vrtačky či do jiného nářadí, poohlédněte se po něm na baterie24.cz. Prodejce nabízí široké spektrum kvalitních produktů za skvělé ceny!

Nekvalitní nářadí vám práci neusnadní

V praxi jde především o volbu prověřené značky. Známí výrobci (Např. Makita, Milwaukee, Narex...) většinou nabízí elektrické nářadí v několika modelových řadách (profi a hobby) a při výběru byste se měli řídit dle účelu. Ve vašem případě pravděpodobně sáhnete po hobby nářadí, které je zaměřeno na volnočasové kutilské aktivity. Přesto se nesnažte „za každou cenu“ ušetřit a vsaďte na kvalitu. Co na tom, že nebudete nářadí používat každý den – nechcete přece, aby vám vypovědělo službu v ten nejnevhodnější moment. Z dlouhodobého hlediska navíc ušetříte, protože nebudete muset každou chvíli kupovat nové.

Publikováno: 09. 09. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná