Sháníte dobrého instalatéra? Už nemusíte!

Mít v záloze zručného instalatéra se rozhodně vyplácí. On totiž dokáže pěkně potrápit kapající kohoutek i špatně protékající toaleta, natož když v bytě dojde k opravdové havárii v podobě prasklého potrubí. To pak je skutečná pohroma. O nás Češích se říká, že jsme národem kutilů. A takový zručný kutil zvládne mnohé. Ale ruku na srdce, milí pánové, instalatérské a topenářské práce je přeci jen na místě přenechat profesionálům. V sázce toho je totiž relativně hodně. Vlastně veškeré vybavení domácnosti, která by se v případě havárie mohla ocitnout pod vodou. A věřte, že stačí malá chybka a na pohromu je zaděláno.

Co zvládne instalatér?

Instalatér provádí montáž a údržbu rozvodů vody, kanalizace, topení i plynu. Dobrý instalatér se však vyzná i v trendech a průběžně si doplňuje vzdělání. A především je připraven v případě potřeby zasáhnout. V rámci možností samozřejmě co nejdříve. A zabránit tak velkým škodám na majetku.

Jak vybrat dobrého instalatéra?

Ideálně podle referencí. Má sousedka s konkrétním řemeslníkem dobrou zkušenost? Vezměte si na něj spojení. V menších obcích kontakty na instalatéry poskytují i obecní úřady. Každá obec by měla mít v záloze minimálně dva instalatéry, na něž je spolehnutí, a kteří v případě nutnosti co nejrychleji přijedou a problém odstraní.

Hleďte na reference

Hledat samozřejmě můžete i na internetu. Do vyhledávače si zadejte pojmy například instalatérství či topenářství České Budějovice a vyberte si specialistu dle svých parametrů. Nehleďte jen na cenu, ale i na zkušenosti a opět reference.

Multifunkční instalatér

Praktičtí jsou také řemeslníci se širší specializací, specialisté zvládající několik oborů najednou. Českobudějovický topenář Roman Hrubeš (na internetu hledejte pod odkazem vodoinstalace České Budějovice) například pracuje s vodou, vzduchem, kanalizací i topením. Nabízí tedy kompletní montáž vodovodních potrubí, odpadních rozvodů i topení včetně podlahového.

Topenářské a instalatérské práce na klíč

Vy tak nemusíte shánět čtyři různé specialisty, ale stačí si zavolat jednoho a ten vám veškeré topenářské a instalatérské práce provede na klíč. A nejenom to. Tento zručný instalatér nabízí své služby i servisům, výrobnám, garážím a dalším provozovnám, jimž dokáže zajistit kompletní tlakové rozvody i rozvody pro technické plyny. Víc informací najdete na odkazu rozvody vzduchu České Budějovice.

Publikováno: 19. 11. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná