Nejlepší umělá nástraha? Wobler vám pomůže chytit každou rybu

Výhody umělých nástrah jsou nesporné. Nejenže jsou šetrné, ale také se dají znovu použít. A jak si v tomto pohledu vedou woblery? Kdo chodí na ryby, tento termín zřejmě velmi dobře zná. Wobler je umělá nástraha pro lov dravých ryb, která se vyrábí z velkého množství materiálů. Na pultech obchodů naleznete zpravidla plastové woblery, k dostání jsou ale i dřevěné. Co je na nich tak speciálního?

Jak wobler pomáhá lovit ryby

Jde o jejich tvar. Vůní sice nedokážou napodobit svoji reálnou předlohu, vzhledem jsou ale k nepoznání od různých druhů rybek, které dravcům slouží jako potrava. Pokročilejší wobler dokonce napodobuje zvuky této rybky, čímž dokáže dravce ještě lépe nalákat. Wobler tak při vedení vodou pracuje jako živá rybička. Věrně napodobuje agresivitu pohybu, hloubku ponoru i frekvenci vibrací. Stále se ale jedná o umělou nástrahu. Často tedy nemá tak vysokou úspěšnost jako ta živá. I přesto se jedná o skvělého pomocníka při rybolovu. Stačí se s ním naučit a dosáhnete s ním skvělých výsledků.

Jaké woblery použít?

Woblery na pstruhy - pro přivábení pstruha nejčastěji volíme štíhlé woblery. Důležité je, aby svým tvarem připomínaly ouklej obecnou. Používejte ale woblery jen několik centimetrů široké. Woblery na sumce - wobler na sumce musí být velký a zavalitý. Nejlepší bude, pokud si pořídíte takový, který ve vodě vytváří hydroakustické vlny. Díky nim tuto pomůcku v případě ztráty najdete snadněji. A také jí přivábíte sumce. Woblery na štiky - štika patří mezi agresivnější ryby. I mezi lidem neznalým rybaření si vybudovala respekt. A není divu. Abyste ji chytili a přivábili, musíte použít woblery o délce 10 - 25 centimetrů. Měly by připomínat plotice a okouny.

Publikováno: 27. 03. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná