Novinky v kolekcích výrobců lyží

I když to tak venku nevypadá, nová lyžařská sezona je v plném proudu. Mnozí z nás mají sjezdové lyže v dobré kondici. Ti, kterým však už dosluhují, si budou chtít pořídit nové, než vyrazí zase na hory. Každý výrobce sjezdových lyží vyvíjí pro novou sezonu nové modely s ještě lepšími, či přesněji řečeno vyladěnějšími vlastnostmi. Chcete vědět, jaké jsou v lyžích novinky pro letošní zimu?

Nové sjezdové lyže Atomic

Podívejme se nejprve na světoznámou firmu Atomic, která produkuje kvalitní sjezdové lyže pro nejrůznější styl sjezdového lyžování. Novinkou jsou dámské sjezdovky Atomic Cloud 11, které jsou výrazně vykrojené, jádro je celodřevěné, sendvičová konstrukce zajišťuje přesný přenos výkonu na sjezdovku. Nové jsou rovněž lyže Atomic Redster X9, které mají vskutku velmi sportovní parametry a jejich tváří je špičkový závodní lyžař Benni Raich. Lyže Atomic Vantage X se pochlubí zcela novým designem a sportovním krojením.

Co nového nabízí Fischer

Dalším renomovaným výrobcem sjezdových lyží je Fischer. Fischer vyrábí lyže již více než 85 let, cenné kovy na nich sbíral například fenomenální rakouský sjezdař Franz Klammer. Ani značka Fischer nezůstává pozadu s novými modely lyží, pro dámy je tu modelová řada MY TURN, která vyhovuje všem sportovně laděným sjezdařkám. Lyže mají dřevěné jádro, které dodává pružnost a snižuje hmotnost lyží. Další novinkou Fischer je model PROGRESSOR, který bude vyhovovat každému univerzálnímu lyžaři.

Ani Salomon nezůstává pozadu

Světoznámý výrobce sjezdových lyží Salomon vyrábí již řadu let moderní lyže pro dospělé i děti. Mezi žhavé novinky sezony 2018/2019 patří určitě Salomon S/RACE RUSH. Tyto lyže jsou vhodné pro sportovně laděné sjezdaře, kteří jezdí především po sjezdovkách. Zajišťují výborné vlastnosti na ledě i čerstvém sněhu. Salomon má samozřejmě ale široký výběr sjezdových lyží také pro dámy i děti. Že nevíte, jak správně vybrat lyže na sjezdovku? Potom sbírejte informace na SNOW.cz, kde najdete přehled právě prodávaných modelů lyží a také spoustu návodů, podle čeho si nejlépe vybrat lyže přesně pro vás.

Publikováno: 13. 12. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná