Když pistoli, tak Glock. Podívejte se na modely 26, 42 a 23 Gen 4

Glock je zbraň, která je v USA tak populární, že se dokonce stala synonymem pro jakoukoliv černou pistoli. Rapují o ní slavní rappeři jako Tupac Shakur či 50 Cent. Předpokládá se, že je to i top zbraň agentů FBI a používá ji více než 50 % z nich.

Ochrannou známku na Glock má rakouská zbrojovka, kterou v roce 1963 založil Gaston Glock

Právě tento typ pistole s polymerovým tělem zbrojovku proslavil. Boom Glocku začal v roce 1980. Tehdy vznikl Glock 17, který splňoval všechny požadavky rakouské armády a dokázal po dlouhých létech udělat doslova revoluci ve vyzbrojení rakouské armády. Ta až do té doby používala pořád zastaralé pistole, které si „zastřílely“ ještě za druhé světové války. Na nové pistole neměla armáda vůbec malé požadavky. Sepsala jich celkem 17. A podle nich pak Glock 17, nejslavnější zbraň zbrojovky, dostala i svůj název. Dnes je oficiální zbraní nejen v rakouské, ale i ve švédské a norské armádě. Lze ji používat i armádami NATO.

Pojďte si dnes ale představit tři jiné Glock pistole: Glock 23 Gen 4, Glock 42 a Glock 26

Glock 23 Gen 4

Glock 23 Gen 4 je zbraní z řady Standard. Pistole má samozřejmě polymerový rám a je samonabíjecí. Novinkou systému je, že obsahuje výměnné gripy. Ty dávají majiteli pistole možnost měnit velikost obvodu rukojeti. Díky tomu pak přesněji zapadne do ruky. Pistole se dodává s třemi gripy, které jsou snadno vyměnitelné. Postačí demontovat jediný čep. Důležitým specifikem je, že se výměnou gripu nezmění úhel rukojeti. Standardní kapacita zásobníků je 13 nábojů ráže .40. Zbraň lze využívat jako služební i pro běžné nošení.

Glock 42

Glock 42 je zcela nejmenším Glockem. Tato nenápadná pistolka je ideální pro skryté nošení, a tedy pro sebeobranu. Je to skvělá zbraň do menší ruky. Pokud tedy chcete pořídit zbraň pro svoji partnerku, Glock 42 rozhodně nezklame. Nabízí totiž všechny výhody Glocků a malé rozměry.

Glock 26

Glock 26 je zlatý střed mezi výše uvedenými typy pistolí. Tato polymerní samonabíjecí pistole z řady Subcontact je menší, i když rozhodně tak malá jako 42. Hodí se pro muže k sebeobraně i skrytému nošení.

Publikováno: 08. 11. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná