Někdo to rád naplocho: S rekonstrukcí a zateplením ploché střechy neotálejte

Pořídili jste si starší dům s plochou střechou, případně koupi takové nemovitosti zvažujete? Pak se rozhodně nenechte odradit štiplavými poznámkami ohledně případných rizik – plochá je totiž dobrá! Házet střechy do jednoho pytle by bylo nerozumné. Jak plochá, tak sedlová střecha mají své specifické výhody i nevýhody a je čistě na vašem uvážení, jaké řešení zvolíte právě vy. Přikloníte-li se k ploché střeše, získáte více vnitřního prostoru, a navíc vás potěší jednodušší údržba. Negativem může být stará či nevhodně zvolená hydroizolace a s ní související zatékání. Tomuto nešvaru však můžete poměrně snadno předejít.

V rámci opravy zvažte zateplení

V případě pořízení staršího domu se střechou, která není ve stoprocentním stavu, se raději obraťte na odborníky. Ti vyhodnotí aktuální stav a poradí vám, zda je možná lokální oprava, nebo je nutná celková rekonstrukce. V rámci rekonstrukce plochých střech se často kromě samotné izolace ploché střechy realizuje také její zateplení. Díky tomu lze v domě dosáhnout optimální teploty a z dlouhodobého hlediska výrazně ušetřit za energie. A to nejen v zimě, ale také v létě, protože zateplení udržuje příjemné mikroklima po celý rok. V zimě nehrozí výrazné tepelné ztráty a v létě nežádoucí přehřívání interiéru. Zateplení plochých střech je vysoce odborná činnost, a proto musí být provedena v souladu s odpovídajícími technologickými postupy. Podstatou je eliminace tepelných mostů a vody, která by se mohla dostat do konstrukce formou sražené vlhkosti. Jinak hrozí, že se na stavbě rozšíří plíseň a další mikroorganismy způsobující rychlou degradaci materiálů.

Na koho se obrátit?

Tepelná hydroizolace ploché střechy vašemu bydlení jedině prospěje. Ale na koho se obrátit, aby výsledek dopadl dle očekávání? Kontaktujte odborníky z plocha-strecha.cz a budete mít jistotu perfektního výsledku.