Proč na ukotvení dřevostavby použít zemní vruty?

Už jste slyšeli o revoluci ve stavebnictví? Máme tím na mysli zemní vruty, které přináší celou řadu podstatných výhod. Chcete se vyhnout pracnému a časově náročnému betonování? V tom případě jsou právě vruty k ukotvení dřevostavby tou správnou volbou. Pokud prozatím o zemních vrutech nic nevíte, tak v následujících řádcích se dočtete, jak přesně postupovat při aplikaci vrutů a jejich výhody.

Co jsou zemní vruty?

Jak už jsme výše zmínili zemní vruty se používají k položení základů různých dřevostaveb, ale také například plotů, pergol, přístřešků a dalších staveb, jako jsou zahradní domky a chatky. Jedná se o kovové vruty jejichž povrch je opatřen zinkem. Pro ty, kteří nevědí k čemu zinek slouží – právě zinek totiž zamezuje tomu, aby na kovu vznikala koroze, tudíž se také prodlužuje životnost vrutu.

Jak ukotvit dřevostavbu za pomocí zemních vrutů?

Aplikovat zemní vrut do zeminy zvládne i úplný „lajk“ v oblasti stavebnictví. Navíc ani nebudete potřebovat asistenci zkušeného dělníka, protože si hravě poradíte svépomoci. K zavrtání zemního vrutu si stačí pořídit pouze roxor nebo jinou dlouhou kovovou tyč, kterou pravděpodobně najdete i u vás v garáži. Následně nasadíte roxor do otvoru, který se nachází na horní části vrutu. Posléze už jen stačí roxorem otáčet po směru hodinových ručiček dokud se vrut kompletně nezavrtá do země. Může se stát, že zemina bude tvrdá a pro vrut hůře přístupná. Ovšem v takovém případě stačí použít speciální T klíč, který si lze zakoupit či vypůjčit v mnoha železářství. Výhody
  • Dlouhá životnost
  • Účinná hydroizolace
  • Nehrozí žádné zdržení stavby jako při betonování
  • Vrut lze zavrtat do země v jakémkoliv počasí i ročním období
  • Snadná aplikace i manipulace s vruty
Shrnuto a podtrženo, zahradní domek i dřevostavba mohou stát díky vrutům mnohem rychleji a bez zbytečných problémů, které jsou typické pro betonování.

Publikováno: 24. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná