Auto/moto

Proč si na podzim vyjet campervanem?

Na oknech aut se ráno objevuje lehká námraza a i teploty přes den už jsou mnohem nižší, než v létě. Přesto není důvod vzdát se cestování po vlastní ose, obytná dodávka zajistí na cestách pohodlí i sucho a teplo.

Nemusíte hned odletět na druhý konec světa, cestovat se stále dá i na čtyřech kolech, zvlášť, když si ubytování vezete přímo s sebou. Na spaní pod stanem už je přeci jen trochu zima, ale půjčit si obytné auto a vyrazit za dobrodružstvím můžete i na podzim. Má to totiž mnoho výhod.

  • Naprostá svoboda, kdy a kam chcete jet. Sami si určíte cíl své cesty a nebo ho třeba necháte na náhodě, to už záleží jen na vašem rozhodnutí. Každý den na jiném místě nebo jasně víte, kam vás srdce táhne? S obytnou dodávkou je možné obojí, plány můžete měnit jak se vám zlíbí.
  • Tam, kde se vám líbí, můžete být jak dlouho chcete. Cestování s předem domluveným ubytováním nás přeci jen tak trochu omezuje, musíte se v určitý čas nahlásit i vyklidit pokoj. Když ale jedete na dovolenou s campervanem, nic takového nemusíte. Líbí se vám na místě, kde zrovna jste? Tak tam zůstaňte o pár dní déle, než jste plánovali a tam, kde vás to nezaujalo, zase nemusíte trávit čas vůbec. Stačí nastartovat a popojet dál.
  • Tahat s sebou kufry a mnoho dalších zavazadel netřeba. Při přejíždění z místa na místo, z hotelu do hotelu, musíte každé ráno sbalit kufry a večer je znovu vybalit, ale v obytném voze je máte stále s sebou. Dostatek úložných prostor umožní mít s sebou cokoli potřebujete.
  • Speciální řidičský průkaz není třeba, s naprostou většinou obytných vozů jezdíte s běžným řidičákem pro osobní vozy do 3500 kg. Pokud si nejste jisti, informujte se v půjčovně, kde vždy mají přehled o potřebných dokumentech a oprávněních.

Na dovolené vám obytná dodávka zajistí pohodlí, svobodu a možnost poznat nová místa i z jiného pohledu, než z oken hotelu. Podzimní krajina je navíc krásná a nabízí nevšední výhledy.