V posteli nemyslete jen na sebe! Jak uspokojit partnerku?

Sex je důležitou součástí každého vztahu, ale rozhodně by se neměl stát pouhou rutinou. Aby jiskra vydržela, je potřeba se snažit a vzájemně se uspokojovat. Muž by se proto neměl soustředit pouze na vlastní potěšení, ale věnovat se i potřebám partnerky. Jak na to?

Naučte se naslouchat

Zásadní je naslouchat. Zeptejte se partnerky, co ji v posteli baví, co ji vzrušuje - a co naopak nemusí. Nebojte se otevřené komunikace a buďte ochotní zkoušet nové věci. Milování by mělo být o harmonickém splynutí, ne o jednostranném aktu, kterému se protějšek přizpůsobí a „nějak přetrpí“.

Předehra není jen nutnost

Mnoho mužů vnímá předehru jen jako nutný předstupeň k penetraci. A to je velká chyba! Předehra je naopak velmi důležitá pro vzrušení ženy. Díky ní si sex užije mnohem intenzivněji. Věnujte se jí dostatek času, zkoušejte různé techniky a nenechte se odradit, když „žhavení“ partnerky trvá o něco déle.

Všímejte si detailů

I zdánlivě nepodstatné detaily můžou v konečném důsledku udělat velký rozdíl. Buďte kreativní a vytvořte romantickou atmosféru s pomocí svíček a hudby, připravte si pro partnerku malý dárek nebo ji překvapte něčím nečekaným. Třeba si vyberte erotické pomůcky, které jste ještě nikdy nezkoušeli.

Z nákupu nemusíte mít obavy. Vyberte si diskrétní e-shop, jako je například LOVESEXSHOP.cz a zboží vám dorazí v naprosto nenápadném balíčku.

Nebojte se něžností

Něžnosti a doteky jsou pro ženy nesmírně důležité. Nebojte se partnerku hladit, masírovat a líbat po celém těle. Dejte jí najevo, že vám na ní záleží a že si užíváte její blízkost i bez sexu.

Komunikujte i během sexu

Nepředpokládejte, že partnerka ví, co chcete. Během sexu s ní mluvte a říkejte jí, co se vám líbí a co byste si přáli. Nebojte se také experimentovat s novými pozicemi a praktikami. Samozřejmě to neznamená, že musíte vyzkoušet celou kamásutru – ale lehký odklon od rutiny je pro milování velmi osvěžující.

Nejdůležitější je vzájemný respekt

Nezapomeňte, že sex by měl být pro oba partnery příjemným zážitkem. Respektujte přání a potřeby partnerky a nikdy ji nenuťte do ničeho, v čem se necítí komfortně.

Pamatujte, že oboustranná spokojenost v sexu výrazně prospívá vztahu. Pokud se budete snažit a budete k partnerce ohleduplní, oplatí vám to stejnou mincí.

Publikováno: 20. 04. 2024 / Aktualizováno: 23. 04. 2024

Kategorie: Vztahy a rodina

Autor: Jakub Skalický