Proč si letos konečně pořídit vlastní bazén?

K létu neodmyslitelně patří všudy oblíbené koupání a další aktivity s ním spojené jako například opalování nebo vodní hry. Ovšem kapacita koupališť mnohdy praská ve švech a nemluvě o tom, že voda na veřejných plovárnách či rybnících není zrovna křišťálově čistá. Právě to jsou důvody, proč většina osob má raději soukromí a pohodu u bazénu na zahrádce. Jakmile léto skončí, zůstávají pouze vzpomínky na krásné letní chvíle strávené u vody, a proto čím dál tím více lidí uvažuje nad pořízením vlastního bazénu - ideálně s posuvným zastřešením. Oddávat se koupání můžete totiž kdykoliv bez ohledu na počasí či roční období (a sousedé budou tiše závidět). V následujících řádcích jsme si pro vás připravili několik výhod vlastního bazénu.

Plavání si užijete v naprostém soukromí

Bezstarostné plavání a opalování, kdy nemusíte neustále hlídat děti, aby nepřišly k úrazu, ale máte je pořád na očích, je opravdu k nezaplacení. Navíc zvídavé pohledy ostatních lidí nebo křik na koupalištích již nebudou vaše starost. Klidně se můžete věnovat oblíbeným aktivitám v naprostém soukromí, co takhle letní grilovačka u bazénu? U designovky, jakou přelivový bazén bezesporu je, musí být každá zahradní party nezapomenutelná.

Průzračně čistá voda

Není žádným tajemstvím, že veřejné plovárny z důvodu velkého počtu návštěvníků používají také velké množství chloru a dezinfekcí, což může u některých osob vyvolat i alergickou reakci. Ovšem v případě vlastního bazénu na zahrádce si množství čistících látek korigujete sami. Místo chloru můžete zvolit i jinou alternativu jako například vodu upravit prostřednictvím soli. Sůl je pro lidské tělo daleko zdravější a přirozenější varianta než jiné chemické látky na čištění bazénů.

Cena

Nejenže dnes jsou ceny plastových bazénů výrazně nižší, než tomu bylo v minulých letech, ale především s bazénem zvyšujete prodejní hodnotu domu. Pokud jste došli k závěru, že si letos konečně plastový bazén pořídíte, poohlédněte se po něm třeba u tradičního prodejce ALBIXON. Ceny vás překvapí stejně příjemně jako jejich vlastnosti.

Publikováno: 20. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná