Zaujměte každý den jiným pohledem aneb změna barvy očí dle nálady

Barva očí je geneticky daná a závisí na množství melaninu, které je obsaženo v pigmentových vrstvách duhovky, a na jeho rozložení v přední pigmentové vrstvě. Dle serveru Science Daily prý dříve měli všichni lidé hnědou barvu očí, teprve přibližně před šesti až deseti tisíci lety došlo ke genetické mutaci, kdy se objevil protein, jenž způsobil modré zbarvení očí. Dnes už naštěstí nemusíte čekat na další genetické mutace a barvu očí si můžete změnit kdykoliv se vám zachce – stačí k tomu barevné kontaktní čočky.

Jiná barva očí nejen pro změnu image

Ke změně barvy očí můžete mít spoustu důvodů – třeba touhu sladit barvu očí s barvou oblečení, zvýraznit líčení, vymanit se ze stereotypu nebo prostě jen touhu po změně. Ať už je váš důvod jakýkoliv, pamatujte na to, že při výběru čoček je v první řadě třeba zohlednit, zda máte nějakou oční vadu a potřebujete tak kontaktní čočky barevné dioptrické, nebo je váš zrak v pořádku, a stačí vám tak nedioptrické čočky. Pak už jen stačí vybrat si z bohaté palety barevných odstínů ten, který vás láká vyzkoušet. Kontaktní barevné čočky působí přirozeně a dle daného provedení buď pouze dotónují skutečnou barvu vašich očí, nebo barvu duhovky zcela překryjí.

Kontaktní čočky barevné bez obav ze zdravotních rizik

Používání barevných čoček není nijak zdraví nebezpečné. Ať už zvolíte barevné kontaktní čočky nedioptrické, či ty s dioptriemi, můžete si je užívat po dobu tří až 12 měsíců dle použitelnosti uvedené výrobcem. Speciální barevná vrstva čoček se nedotýká oka, takže nehrozí žádná alergická či jiná reakce. Stačí se o ně starat jako o běžné kontaktní čočky, tedy čistit je, regenerovat v roztoku a nasazovat je s perfektně umytýma rukama. Jak se říká, oči jsou pohledem do duše a vaše duše teď může zářit každý den jinou barvou. Barevné kontaktní čočky nedioptrické či dioptrické rozzáří váš pohled, kterým oslníte. Vyzkoušejte je a užijte si pocit dokonalosti.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná