Tandemové seskoky stojí za to zkusit. Užijete si parádní adrenalin

Přemýšlíte už delší dobu nad tím, že byste chtěli vyzkoušet něco nového? A co takhle okusit něco ze zákoutí adrenalinových sportů? Tandemové seskoky se za posledních několik let staly doslova světovou senzací. Možná přesvědčí i vás.

V dnešní době už i u nás v Česku existuje řada kvalifikovaných firem se školenými parašutisty, které seskoky padákem zprostředkovávají. Stačí jen pár kliknutí a během několika minut ji zvládnete najít i ve vašem okolí. Hned v hlavním městě byste jich bezpochyby našli nejméně pět. Historie tohoto sportu není poněkud dlouhá, první úspěšný skok byl vykonán na americké Floridě v sedmdesátých letech minulého století. Odtud se ovšem postupně rozšířil do celého světa a dnes tento adrenalinový zážitek vyhledávají tisíce lidí. Zajímavostí ale je, že samotné padáky se používaly už v desátém století, a to konkrétně v Číně.

Každý nadšený skokan si před vzlétnutím do výšin musí projít povinným školením, kde se dozví všechno potřebné. Teprve pak obdržíte speciální kombinézu, rukavice a také helmu. Tandemové seskoky se dnes provádí ve společnosti cvičeného parašutisty, který je k vám po celou dobu skoku pevně připoután a zodpovídá za to, aby šlo vše hladce a podle plánu. Spolu s vašim parťákem se pak vydáte na letiště, kde na vás bude čekat vrtulník. Po několika minutové cestě mezi mraky vás čeká zhruba sedm minut dlouhý let dolů.

Ideální volbou na vaše adrenalinové dopoledne je pohodlné oblečení a sportovní obuv, protože je zaručeno, že na letišti strávíte dobré dvě až tři hodiny. Jestliže trpíte zdravotními problémy, jako je například cukrovka nebo epilepsie, prodiskutujte tandemový seskok padákem s vaším lékařem, který vyhodnotí, zda jste na skok připraveni.

Hlavně si nezapomeňte dobrou náladu a strach nechte za dveřmi. Ať si svůj adrenalinový zážitek pořádně užijete.

Publikováno: 28. 07. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná