3 situace, kdy je nejvyšší čas poslat počítač do servisu

Má-li se něco pokazit, stane se tak v tu nejméně vhodnou chvíli. Jistě to znáte a možná zažíváte pravidelně – třeba se svým notebookem nebo desktopem. Počítač je věrný pomocník jen do chvíle, kdy si začne dělat, co se mu zlíbí. V horším případě nejde zapnout nebo se objeví jiný problém, který evidentně souvisí s porouchanými komponenty. Kvůli jakým potížím nejčastěji kontaktujeme odborníky ze servisu? Zeptali jsme se specialistů z brněnského FopaNETu.

1. Odstranění škodlivého softwaru / odvirování

Vyskakují na vás okna internetového prohlížeče? Počítač jede mnohem pomaleji, aniž byste cokoliv vědomě instalovali? Možná ho máte zavirovaný. Projevů škodlivého softwaru je mnohem více a neměli byste nad nimi přivírat oči. Zatímco některé viry v zásadě nedělají nic, co by vás mohlo ohrozit, jiné se mohou nabourat do internetového bankovnictví nebo vám uškodit jiným zákeřným způsobem. V servisu váš kompjůtr odvirují a nainstalují do něj kvalitní antivirus.

2. Vyčištění PC či notebooku od prachu

Zamrzání, přehřívání, časté restarty a pomalý chod může mít na svědomí prach. Fakt, že povrch zařízení pravidelně čistíte ubrouskem, vůbec nehraje roli. PC servis Brno FopaNET upozorňuje, že problém představuje prach, který se dostává do jeho útrob. Zbavíte se ho tak, že demontujete kryt a použijete natlakovaný vzduch a štěteček. Anebo počítač pošlete do servisu, kde vám ho perfektně vyčistí a zajistí, aby byl ve stoprocentní kondici.

3. Výměna nefunkčních komponentů

Problikávající displej, nereagující konektory, voda v klávesnici... To je jen špička pomyslného ledovce závad, které je lepší svěřit odborníkům. Nemáte-li k dispozici patřičné vybavení a potřebné zkušenosti, neriskujte. V servisu provedou diagnostiku, informují vás o ceně opravy a v případě zájmu uvedou počítač do pořádku. Chcete se o opravách a servisu PC a notebooků dozvědět více? Informace najdete na stránkách brněnské firmy FopaNET - https://www.fopanet.cz.

Publikováno: 19. 08. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná