3 hlavní důvody, proč si pořídit vestavěné skříně do bytu

Nákup nového nábytku je poměrně významnou událostí v každé domácnosti. Musíte myslet na to, že vám vybavení bude v bytě sloužit klidně 10 a více let, tudíž je zapotřebí mít na paměti nejmenší detaily. Ideální je, pokud si pořídíte nábytek na míru, přičemž prim mohou hrát zejména vestavěné skříně. Jejich kouzlo lze shrnout minimálně do několika bodů.

1. Maximální využití prostoru

Hlavním argumentem je fakt, že vestavěné skříně dokážou efektivněji zaplnit prostor v místnosti. Především tehdy, má-li byt menší, potažmo atypické rozměry, jsou klasické volně stojící skříně povětšinou nepříliš praktické. Zůstávají u nich volné mezery u zdí, je-li pokoj třeba v podkrovním bytě, pak se ke stěnám běžná větší skříň vůbec nevejde. Vestavěné skříně oproti tomu lze umně přizpůsobit parametrům místnosti a zdí. Stačí, když se vše řádně změří, načež teprve dojde k výrobě a finální kompletaci patřičných dílů.

2. Instalace možná ve většině místností

Sami si můžete zvolit, zda vestavěné skříně použijete do obývacího pokoje, na chodbu či do kuchyně. Velmi efektní a efektivní dokážou být rovněž vestavěné skříně do ložnice, kdy pak do nich uložíte kupříkladu nepoužívané ložní prádlo a povlečení, případně jiné předměty, jež není dobré nechat jen tak válet na zemi a volně po bytě. Dalším zajímavým prvkem je také vestavěná šatna, jež se dá opět vytvořit v ložnici, případně na chodbě, v dětském pokojíku atd.

3. Kvalitní zpracování na zakázku prodlužuje životnost nábytku

Vestavěné skříně, které vám specialisté vyrobí na zakázku, mají obecně delší trvanlivost nežli běžné skříně z obchodů. Navíc si sami určíte, z jakých materiálů budou vytvořené. Dají se různě kombinovat, třeba zmíněná vestavěná šatna se dá v čelní stěně obohatit o zrcadlo, což kromě jiného přispěje k optickému zvětšení místnosti, tudíž jde o dobrou variantu pro menší byty.

Publikováno: 17. 06. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná