Odškodnění po dopravní nehodě: Nevzdávejte se toho, na co máte nárok!

Při pohledu na statistiky nehodovosti jednomu zamrzne úsměv na rtech. V roce 2018 došlo na českých silnicích k 104 764 nehodám, při kterých zahynulo 565 osob. Počet těžce zraněných atakoval hranici 2,5 tisíc a lehké zranění utrpělo zhruba desetinásobné množství lidí. Alarmující je vzrůstající tendence – počet nehod je rok od roku vyšší. A zatímco ti šťastnější si vyváznou jen s několika škrábanci a událost je žádným způsobem nepoznamená, ostatní se musí s následky vypořádávat měsíce, léta a mnohdy i celý život. Je to i váš případ?

Bez odborné pomoci je cesta k odškodnění trnitá

Pokud jste se stali obětí silniční nehody a utrpěli zdravotní nebo psychickou újmu, máte nárok na odškodnění. Viník nehody a pojistitel vozidla, kterým byla nehoda způsobena, vám musí poskytnout finanční kompenzaci v odpovídající výši. Domoct se svého práva však není snadné a spousta lidí boj předem vzdá. Možná vás napadlo to samé, protože se v problematice odškodnění po dopravní nehodě neorientujete a není ve vašich silách do ní proniknout dostatečně do hloubky. Nevadí, nemusíte na to být sami. Obraťte se na odborníky z První zdravotní poradenské.

První poradenská pomoc obětem nehod

První zdravotní poradenská poskytuje komplexní služby v oblasti odškodnění již od roku 2013. Specialisté z jejích řad pomohli stovkám klientů zmírnit dopad dopravní nehody formou odborného poradenství i právním zastoupením v nadcházejícím procesu. Vymoct odškodnění v odpovídající výši není jednoduché. Soudní tahanice jsou nepříjemné a po boku viníků nehod mnohdy stojí velmi zkušení právníci. S První zdravotní poradenskou budete vědět, na čem jste. V rámci konzultace se dozvíte, zda máte na odškodnění nárok, a získáte jistotu co nejlepšího výsledku. Další informace najdete na 1zdravotni.cz.

Publikováno: 20. 05. 2019

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná