Bydlení

Posuvné dveře: Hit moderního interiéru spojuje i odděluje

Čeká-li vás v dohledné době rekonstrukce nebo zařizování zbrusu nového interiéru, vedle podlah a nábytku budou při stanovení celkového konceptu bydlení hrát stěžejní roli dveře. Ale který typ zvolit? Velmi oblíbené jsou posuvné dveře, které šetří místo a zároveň představují příjemné osvěžení vnitřku domu. V závislosti na úhlu pohledu spojují i rozdělují jednotlivé části bydlení.

Ideální řešení do malého bytu, rozlehlého domu i pergoly

Posuvné dveře se pro své vlastnosti výborně hodí do malých bytů, kde není místa nazbyt. Právě zde mohou ušetřit spoustu vzácného prostoru, a navíc interiér oživit a dodat mu na eleganci. Zasouvají se buď podél stěny, nebo do zazděného pouzdra.

Ale pozor: ze stejných důvodů se posuvné dveře těší oblibě i u majitelů prostornějších bytů, v nichž je zapotřebí od sebe rozlehlé místnosti oddělit originálním způsobem. Využití nachází také v pergolách či na terasách, kde vám v celoskleněném provedení pomohou prodloužit léto. Posuvné dveře jsou velmi bezpečné, a proto si je do svých nově zařizovaných domácností často volí rodiny s malými dětmi.

Dle konkrétního účelu využití rozlišujeme například teleskopické dveře, celoskleněné dveře, dveře nad schody či celé posuvné stěny.

Bez bariér a hluku. Jak je to s materiály?

Kvalitní posuvné dveře umožňují snadné, tiché a bezbariérové otevírání. Osadit je lze jak do klasických kovových a dřevěných zárubní, tak i do samostatného otvoru bez obložek. Váháte, jaké řešení zvolit? Většina lidí se kloní k druhé variantě, která je mnohem estetičtější.

Jak vybrat dveře?

Dveře představují základní skladební kámen interiéru a významně se podílí na atmosféře, která v nově postaveném nebo zrekonstruovaném obydlí zavládne. Sháníte-li posuvné dveře do bytu a nevíte si rady, obraťte se na specializovanou firmu. Dle slov stovek spokojených zákazníků je dobrou volbou společnost Orsabac. Zajišťuje komplexní služby, pracovníci:

  • přijedou obhlédnout prostor a pomohou vám zvolit ideální řešení,
  • zaměří otvor,
  • vyrobí posuvné dveře,
  • během několika desítek minut dveře nainstalují,
  • vše zkontrolují, uklidí po sobě a odjedou.

Těšíte se?

Poslat komentář