Brzdový třmen Knorr se rozhodně vyplatí repasovat

Brzdy jsou nejenom velice důležitou součástkou konstrukce automobilu, ale je to také jedna z komponent, která se při jízdě extrémně opotřebovává. Při nedostatečné údržbě se brzdový třmen Knorr může nadměrně zahřívat, což samozřejmě negativně ovlivňuje funkci celého brzdového systému. Jakmile se brzdný účinek snižuje, je potřeba třmeny opravit a repasovat.

Na koho se obrátit s repasí třmenů?

Brzdový třmen Knorr je špičkovou technickou součástkou, kterou konstruktéři vyvíjeli několik dlouhých měsíců. Jeho repasi tak nemůže provádět jen tak někdo. Pokaždé byste se měli obrátit na specializovaný autoservis, jenž se primárně zaměřuje na repase a opravy brzdičů. Zkušení mechanici procházejí pravidelnými školeními, kde se seznámí s novými technickými informacemi, takže si hravě poradí s repasí i letitých brzdových třmenů. Opravený brzdový třmen funguje jako nová součástka, tudíž se po opravě můžete vesele vydat na cesty.

Proč se vyplatí třmeny repasovat?

Hlavním důvodem repase brzdičů je zlepšení jejich funkčnosti. Oprava kotoučových brzd vás navíc vyjde o dost levněji, než kdybyste si zakoupili zbrusu nové brzdy v autorizovaném obchodě. K jemnému poškození brzdových třmenů dochází hlavně vlivem vlhkosti a posypové soli, která se na silnicích nachází hlavně přes zimu. Brzdičům neprospívá ani použití nevhodných maziv, což je další důvod, proč byste servis třmenů měli přenechat zkušeným mechanikům.

Kolik stojí repase brzdičů?

Oprava brzdových třmenů je v porovnání s nákupem nových komponent nesrovnatelně levnější. Repase brzdových třmenů stojí přibližně třetinovou částku, takže ušetříte nemalé množství finančních prostředků. Konkrétní cena za repasi třmenů však záleží na značce brzdičů a na závažnosti poškození. Na všechny opravené brzdiče se vztahuje dvouletá záruka, během níž se mechanici postarají o odstranění všech závad spojených s brzdami. Repasovat brzdové třmeny se rozhodně vyplatí. Péči o brzdy určitě nepodceňujte, a jakmile zaznamenáte menší brzdný efekt, zajeďte do specializovaného autoservisu, kde se mechanici postarají o kompletní opravu.

Publikováno: 08. 02. 2021

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná