Chybí vám peníze na nový počítač? Pořiďte si repasovaný!

Repasovaný počítač sice není nový, ale zato je plně funkční. A samozřejmě mnohem levnější. Což však neznamená, že při jeho výběru není na místě opatrnosti a obezřetnosti. I mezi repasovaným notebooky jinými slovy můžete narazit na model, který vám ve výsledku nebude plně vyhovovat. Nebo přímo přístroj, jenž nebude fungovat. Co v takovém případě dělat? A jak této situaci předejít? Poradíme vám!

Na bazary raději zapomeňte!

Hlavní rada se týká výběru dodavatele. V každém případě se vyhýbejte bazarům a vetešnictvím, které vám nedokážou doložit původ počítače. Ten sice může být i funkční, ale třeba pocházející z trestné činnosti. Takový počítač byste například, byl-li by policií nalezený jeho skutečný majitel, byli nuceni vrátit. Jisté to samozřejmě není ani s technickým stavem těchto strojů, který pak je v podstatě sázkou do loterie.

Ne sice nový, avšak plně funkční! A se zárukou!

Sázkou naopak na jistotu jsou repasované počítače renomovaných firem, jako je například společnost Malicomputer. Ty jsou v pořádku jak po technické, tak i legální stránce. Značka si přímo zakládá na zboží od ověřených dodavatelů, a samotné repasování je skutečně profesionálně provedené. Nehrozí zkrátka, že by vám byť repasovaný počítač či notebook v blízké době vypověděl službu. A pokud ano, tak i na repasované zboží firma poskytuje jednoroční záruku!

Repasované monitory i herní PC

V nabídce přitom spolu s počítači a notebooky najdete i herní repasované notebooky stejně jako repasované herní PC. Ale také LCD monitory a telefony renomovaných značek, jako jsou DELL, Hewlett Packard, Lenovo, Fujitsu a Apple! Ještě váháte? Aneb, jak zní text známé písnička Jaroslava Uhlíře: „Neopouštěj staré známé za nové.“ V tomto případě by se dalo říci: Dej šanci i již používanému počítači. Obzvláště v současné době, která je nakloněná recyklaci!

Publikováno: 23. 05. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná