Jaká jsou ta nejkouzelnější místa pro svatbu v Chorvatsku?

Přemýšlíte o svatbě na originálním místě mimo Česko? Hodně lidí sní o romantice na pláži, a právě k té vybízí Chorvatsko. Nepodceňujte jej, v této cenově dostupné zemi totiž najdete celou řadu překrásných míst. Svatba v Chorvatsku může proběhnout na pláži, na nějaké hoře s pěkným výhledem i v historickém centru města. Co si vyberete vy?

Skleněný most s vyhlídkou v pohoří Biokovo

V červnu 2020 byla v pohoří Biokovo otevřena adrenalinová vyhlídka Skywalk, jíž bývá přezdíváno také Nebeský chodník. Aby ne! 12metrový chodník se totiž nachází ve výšce 1228 metrů nad mořem. Jeho podlaha je skleněná, takže vidíte vše pod sebou. Máte krásný výhled na moře i hory, při dobré viditelnosti dohlédnete až na italské pobřeží.

Přírodní rezervace Majran

V přírodní rezervaci Marjan najdete lesopark, voňavé borovice, spoustu krásných rozhleden a nejkrásnější pláž ve Splitu Kašnuji. Od centra města jste vzdálení pouze pár kilometrů, přitom je zde krásný klid a díky borovicím i stín.

Parky ve Splitu

Také samotné město Split stojí za zvážení. Chorvatští snoubenci častokrát vyhledávají Hotel Park nedaleko pláže Bačvice. Samotné místo prošlo úpravou v roce 2015, takže vypadá moderně, chodí sem i celebrity. Podobně oblíbený je Park Sustipan s kolonádovou kopulí a pozůstatky starověkého kláštera. Tady se dá uspořádat svatba až pro 200 hostů.

Slunečný ostrov Hvar

Hvar je známý jako ostrov slunce a levandule, je nejkrásnějším ostrovem na Jadranu. Míří sem dost turistů, přesto se dají najít méně známá místa. Třeba letoviska Ivan Dolac a Sveta Nedjelja u jižního pobřeží. Křišťálově čisté moře a romantické zátoky přímo lákají k prožití svatebního dne. Zní vám svatba Chorvatsko jako zajímavý nápad? Spojte se s agenturou Absolute day, která zde svatby pořádá. V rukávu mají spoustu krásných a turisticky neobjevených míst, z nichž budete nadšení.

Publikováno: 10. 11. 2022

Kategorie: Vztahy a rodina

Autor: Milena Novotná