Dámský náhrdelník je stále zárukou úspěchu

Tento specifický typ šperku je skvělou inspirací na dárek, ať už pro partnerku, sestru nebo vaší maminku. Dámský náhrdelník v sobě dokáže skrývat určitou symboliku, která vám pomůže dotyčnou okouzlit a zároveň vyjádřit své city. Při výběru se snažte sáhnout pro náhrdelník šitý na míru dané osobě, a úspěch se zaručeně dostaví.

Jaké provedení náhrdelníku nabízí současný trh?

Naprostá většina náhrdelníků je tvořena řetízkem, na kterém je letováním napevno uchycena ozdoba. Existují však i náhrdelníky, které jsou zdobeny symbolem, který není pevně přichycený a dá se s ním lehce posouvat. Dalším druhem jsou stříbrné náhrdelníky v plochém tvaru a celkem často je mívají splétané do nejrůznějších copánků. Setkáváme se i s opravdu dlouhými náhrdelníky s délkou až okolo 90 cm, které se převlékají přes hlavu a na svém konci mají ozdobný prvek. Dalo by se říci, že naprosto každý stříbrný nebo zlatý náhrdelník má zapínání na klasickou karabinu nebo pérový kroužek. Jako vítaný bonus jsou některé náhrdelníky doplněny prodlužovacím řetízkem s nastavitelnou délkou. Náhrdelník si tak můžete užívat v několika délkových variantách.

Jaké tvary na vás v klenotnictví čekají

Nejžádanějšími náhrdelníky jsou ty, které v sobě kombinují určitou symboliku. Popularitu si dlouhodobě udržuje tvar srdce, anděla nebo křížku. Pro tyto symboly se lidé rozhodují ze všech ostatních nejčastěji. V neposlední řadě se dostáváme k nejrůznějšímu zobrazení oblíbených činností, jako je třeba bowlingová kuželka, hudební notičky nebo dokonce tvary zvířátek. Zlaté náhrdelníky zdobené drahými kameny jsou zase žádané k nejrůznějším společenským událostem. Každý se chce před ostatními předvést, proto jsou na trhu se šperky k dostání opravdu luxusní zlaté náhrdelníky s drahokamy. Pro žluté zlato se skvěle hodí kombinace se zelenými smaragdy a rudými rubíny. Náhrdelníky z bílého zlata dokážou naopak vytvořit úžasnou atmosféru s temně modrými safíry nebo fialovými ametysty. Třešinkou na dortě jsou samozřejmě diamanty. Briliantový náhrdelník rozhodně nikoho neurazí a stává se naprostým lídrem mezi náhrdelníky. V každém kvalitním zlatnictví by k briliantovému šperku měli automaticky dokládat certifikát o pravosti, čistotě, váze a brusu diamantu. Je třeba myslet na to, že každá žena je sama o sobě unikátem. Není ovšem nad to, udělat radost i blízké osobě a vyzdvihnout její krásu nad ostatními ženami novým šperkem.

Publikováno: 27. 10. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná