Dopřejte si relax v moderním závěsném křesle

Kdo by nemiloval posezení v pohupujícím se křesle. Pro mnoho lidí je takový odpočinek přesně to, co po dlouhém dni plném stresu a každodenních povinností potřebují a upřímně ocení. Závěsná křesla jsou nejen ideálním místem k relaxaci, ale díky modernímu designu také přínosným prvkem do interiéru každého stylu.

Na výběr máte z mnoha stylů, barev a designů

Ať už vaše volba padne na romantické boho křeslo z bavlněných šňůrek, jež se zavěšuje instalací do stropu či trámu, nebo dáte přednost raději křesílku v atraktivním oválném tvaru, které má vlastní podlahovou konstrukci, nebudete zklamaní. Každý z těchto typů závěsného křesla má totiž své kouzlo a výhody. Křeslo ukotvené ve stropě dopřeje spoustu zábavy dětem i dospělým, kteří se rádi houpají. Samostatně stojící závěsný model zas nabízí výhodu okamžitého přemístění kamkoliv, kde ve svém oblíbeném křesle zrovna chcete sedět. I v případě velikostí a designového a barevného zpracování máte na výběr z opravdu mnoha možností. Těmi nejoblíbenějšími jsou ale kousky vyplétané proutím nebo umělým ratanem. A to jak kvůli jejich atraktivnímu vzhledu, tak proto, že váha těchto materiálů je sice nízká, ale životnost, nosnost a pevnost jsou neuvěřitelně vysoké.

Chcete závěsné křeslo umístit ven, nebo raději do interiéru?

U většiny nábytku je před koupí potřeba si rozmyslet, zda jej budete umisťovat doma, nebo naopak v exteriéru. V obchodech, jako je například https://hop-sport.cz/zavesna-kresla/, ale v širokém sortimentu závěsných křesel naleznete i nádherné modely určené jak ven, tak dovnitř. To je geniální varianta, protože závěsné křeslo můžete přemisťovat s ohledem na roční období. V zimě se tedy můžete hřát v závěsném křesle třeba u praskajícího krbu nebo se pohupovat pod hebkou dekou při sledování oblíbených filmů či čtení knihy. Jakmile ale začne počasí venku lákat k trávení teplých dnů a vlahých večerů na terase, balkoně nebo pod pergolou, můžete si dopřát večerní odpočinek v pohodlném závěsném křesle na čerstvém vzduchu. No řekněte sami, existuje příjemnější představa posezení?

Vyberte si závěsné křeslo s doplňky

Asi každý z nás se snaží ušetřit, kde se dá. Při výběru závěsného křesla se ale pokuste od tohoto zvyku alespoň trochu oprostit. Je jasné, že pokud chcete, aby vám pohodlné závěsné křeslo vydrželo co nejdéle krásné, bytelné a funkční, musíte sáhnout po kvalitě. Šetřit byste ale neměli ani na doplňcích, jako jsou relaxační polštáře. V balení kvalitních modelů totiž obvykle v ceně naleznete i na míru vyrobené stylové polštáře, které křeslu dodají ten správný šmrnc, ale zejména pohodlné sezení. Pořízením závěsného křesla i s doplňky se také vyvarujete stresu se sháněním polstrování v odpovídající velikosti a vhodném designu. U modelů umožňujících venkovní použití jsou navíc textilie výrobcem naimpregnovány tak, aby odolaly povětrnostním vlivům bez ztrát na kráse. Toho doma dosáhnete jen stěží. Velikou výhodou je také ochranný obal na závěsný koš nebo značková deka v jednotném designu polstrování a polštářů.