Tipy, jak na zlepšení erekce aneb Jak porazit erektilní dysfunkci

Erektilní dysfunkce (ED) je velmi častý problém, který postihuje miliony mužů na celém světě - a Češi samozřejmě nejsou výjimkou. I když může být trapné a nepříjemné o ní mluvit, existují způsoby, jak erekci zlepšit. V tomto článku si projdeme několik tipů, které vám cestu k silné a trvalé erekci snadní.

1. Pravidelně cvičte

Cvičení pomáhá zlepšit průtok krve, který je pro silnou a trvalou erekci nezbytný. Pravidelné cvičení může také pomoci snížit stres, který může být hlavní příčinou ED. Navíc se udržíte v kondici, což vám prospěje i v dalších oblastech života. A co si budeme povídat, i pro ženu je pohled na takového muže velmi příjemný.

2. Jezte zdravou stravu

Vyvážená strava s dostatkem ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a bílkovin může pomoci zlepšit váš celkový zdravotní stav - a také zvýšit průtok krve. Díky zdravějšímu (a vyváženému) jídelníčku dojde ke zlepšení erekce a váš sexuální život bude o poznání lepší.

3. Dopřejte si dostatek spánku

Nedostatek spánku může vést ke stresu a únavě, což obojí může přispívat ke vzniku ED. Snažte se každou noc spát alespoň sedm hodin. Ponocování a krátké spánkové cykly erekci rozhodně neprospívají.

4. Přestaňte kouřit

Kouření snižuje průtok krve, což může vést k ED. Přestat kouřit může pomoci zlepšit váš celkový zdravotní stav a zvýšit průtok krve. Jakmile típnete svou poslední cigaretu, poznáte to také v peněžence. 

5. Omezte alkohol

Alkohol může způsobit snížení průtoku krve do penisu, která může vést k ED. Nadměrné pití alkoholu pak vede k negativnímu dopadu na centrální nervový systém, a proto se snažte se omezit konzumaci alkoholu na minimum. Ideální je však nepít vůbec.

6. Vyzkoušejte přírodní prostředky

Existuje řada přírodních prostředků, které mohou pomoci zlepšit vaši erekci. Mezi ně patří užívání ginkgo biloby, kořene maca a rohatého kozlíku. Anebo Merlix - perfektní tabletky na erekci s čistě přírodním složením, bez obsahu hormonálních a chemických přísad, a tedy i bez nežádoucích účinků.

7. Promluvte si se svým lékařem

Pokud trpíte ED dlouhodobě, je důležité, abyste si o tom co nejdříve promluvili se svým lékařem. Odborník vám může pomoci určit příčinu a navrhnout léčbu, která vás opět dostane do hry.

Provedení změny životního stylu, a případně i rozhovor s lékařem o ED, může vyřešit vaše potíže s erekcí dříve, než se potíže projeví na vašem duševním zdraví. A hlavně se o problému nebojte mluvit se svou partnerkou, určitě vám poskytne potřebnou podporu, která vás povzbudí k dalším krokům.

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná