Dřevěné hračky mají co nabídnout i dnes. Jejich výhody ocení rodiče i děti

Dokázaly okouzlit naše prarodiče, rodiče, nás a stále mají kouzlo i pro naše děti. Dřevěné hračky! Mají spoustu předností a jejich provedení je tak nádherné, že by se klidně ujaly i jako designová dekorace v našich příbytcích. Nevěříte, že mají šanci i v dnešní "přeplastované" době? V následujících řádcích vás o tom přesvědčíme.

Výhody dřevěných hraček

Pádným důvodem, proč zvolit dřevěnou hračku, je, že podporuje dítě, aby při hře využívalo vlastní představivost. Hračky bez baterií a elektrických komponent umožňují dítěti zvolit, jak se bude s hračkou bavit. Imaginativní hraní stimuluje emoce, myšlení a sociální dovednosti. Některé z klasických dřevěných hraček, jako jsou puzzle a stavebnice, pomáhají dětem s motorikou, koordinaci očí a rukou, počítáním a řešením problémů. Jiné zase simulují nástroje nás dospělých. Skvělým příkladem je dřevěný ponk pro děti - sen každého malého kutila. Dřevěné hračky  pro děti jsou také bezpečné. Na rozdíl od plastových se hůře zničí, dítě neohrozí různé úlomky. Maličké děti rády vše ochutnají – i v tomto případě je dřevěná varianta bezpečnější než plast neznámého původu. Tyto hračky navíc jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Dřevo je přírodní materiál, snadno se zrenovuje a recykluje. Tak i dražší hračky získají delší životnost a mohou potěšit celé generace dětí. Darováním dřevěné hračky posunete vzkaz o ochraně životního prostředí i svému dítěti.

Dřevěné hračky pro nejmenší

I úplní drobečkové se mohou zabavit a objevovat svět s dřevěnou hračkou. Pro děti do dvou let jsou určeny hry a dřevěné hračky pro děti pro rozvoj motoriky, prostorové orientace, koordinace oko-ruka. Všechny tyto přednosti spojuje parádní stolek s aktivitami. S prvními dřevěnými vkládačkami, skládačkami a zatloukačkami děti poznávají tvary a barvy, naučí se pojmenovat a složit různá zvířátka a postavičky. První krůčky máte za sebou? Velkou radost z pohybu získají děti díky hračkám na tahání. Poznávání světa je vždy veselejší, pokud děti věrně doprovází dřevěné zvířátko či hračka na šňůrce. Pokud je vaše dítě milovníkem hudby, dřevěná hra 3 v 1 jej seznámí až se třemi hudebními nástroji! Spoustu krásných dřevěných hraček najdete v eshopu Ready4Kids.cz.

Publikováno: 04. 03. 2022

Kategorie: Vztahy a rodina

Autor: Milena Novotná