Bydlení

Hliníková okna: stálice na trhu v moderním provedení

Hliníková okna rozhodně nejsou žádnou převratnou novinkou, právě naopak. Mohlo by se zdát, že byla téměř vytlačena plastovými okny, ale nic není tak jednoznačné. Hliníková okna se totiž těší dlouhodobé oblibě a jsou častým řešením zejména v rámci veřejných nebo komerčních budov.

Proč dát přednost hliníkovým oknům?

Hliníková okna v sobě kombinují několik podstatných výhod. V první řadě je to především dobrá odolnost, velká pevnost a také konstrukční přesnost. Důležitým aspektem je rovněž menší konstrukční hloubka a možnost nestandardních rozměrů.

Důležitým aspektem je bezesporu vzhled vybraných oken, který by měl respektovat charakter daného objektu. To většinou nebývá problém při volbě moderních hliníkových oken, která se vyznačují elegantním, nadčasovým designem. Je to dáno zejména poměrně subtilní konstrukcí a také širokými možnostmi povrchové úpravy. Jedná se především o eloxování, práškové lakování nebo laminování fóliemi s různými dřevěnými dekory. Výsledkem jsou tak okna, která dokonale respektují celkový návrh a nepůsobí nijak rušivým dojmem.

Díky moderním výrobním technologiím byly značně zlepšeny tepelně izolační vlastnosti hliníkových oken. Totéž platí i v případě zvukové izolace. Byly tak překonány největší nevýhody, stále je však nutné počítat s vyššími náklady.

Nehleďte pouze na cenu

Důležitým kritériem při výběru hliníkových oken by měla být nejen cena, ale také další služby. Dodavatel by měl v ideálním případě zajistit jejich profesionální instalaci, stejně jako nezbytný servis. Takové služby nabízí společnost Triogas, která dodává hliníková okna ve Vsetíně. Sháníte-li kvalitní hliníková okna – Opava a další města spadají do působnosti společnosti Triogas, která dbá na kvalitní sortiment i profesionální služby.

Poslat komentář