Jak ochránit displej vašeho iPhonu před poškozením?

Cena dnešních iPhonů se pohybuje v řádu tisíců až deseti tisíců, samozřejmě záleží na modelu. Ovšem takové zařízení je třeba dostatečně chránit před poškozením, protože potom to mlže pořádně mrzet. Možná jste od prodejce obdrželi k zařízení ochrannou folii, ovšem existují daleko efektivnější alternativy, které používá většina uživatelů. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali výhody a nevýhody ochranných plastových „skel“, folií a také tvrzených skel, abyste mohli sami zvolit, co je pro váš telefon ideální.

Ochranné tvrzené sklo

Bezpochyby nejpoužívanější ochrana displeje, přinášíme vám řadu výhod a negativ, které vás uvedou do obrazu. Tvrzené ochranné sklo na iPhone ochrání displej vašeho mazlíka při nárazu mnohem efektivněji než ochranná folie, u které je ochrana minimální. Navíc skvěle odolává i škrábancům nebo zamaštění, ale také otisky prstů na skle daleko lépe přehlédnete než u ostatních folií. Jednoduše ochranné sklo je z našeho pohledu nejužitečnější ochrana vašeho telefonu. Samozřejmě má i své nevýhody, jako jsou například vyšší cena, pokud sklo sundáte již nejde nalepit, jakmile se objeví praskliny je větší šance, že budou přibývat i další.

Ochranné plastové „sklo“

Také plastové sklo má své nevýhody, které nejsou tak zanedbatelné, jako je tomu u tvrzeného skla, ale také může nabídnout spoustu výhod. Na rozdíl od tvrzeného skla nevznikají další praskliny v případě, že dojde k poškození plastu. Dále nabídnou také vyšší odolnost proti nárazu, protože plast daleko lépe zvládá nárazy než sklo. Výhodou je také nižší cena než u tvrzeného skla. Ovšem škrábance jdou mnohem více vidět, hůře propouští světlo vycházející z displeje, šmouhy a otisky budou zpříjemňovat váš pohled na telefon ve většině případů. Dotyk není tak pohodlný, protože po plastu prsty hůře kloužou. Pokud by se vám hodilo ochranné sklo, případně příslušenství, jako je například bezdrátová nabíječka do auta, poohlédněte se po něm ve specializovaném eshopu ipouzdro.cz.

Publikováno: 17. 12. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná