Jak správně vybrat pánskou paruku a na co si dát pozor?

Důvodů, proč se muž rozhodne nosit paruku, můžete být hned několik. Ať už o své vlasy přišel s přibývajícím věkem, anebo je holá hlava důsledkem nějaké vážnější nemoci, paruka má schopnost navrátit jeho ztracené sebevědomí.

Existuje několik možností

Ať už se bavíme o produktech pro ženy či pro muže, vlasové paruky se v obou případech dělí na několik základních typů, s nimiž se můžete setkat. Jedná se o paruky z umělých vlasů, paruky z pravých vlasů, případně o jejich různé kombinace. Jestliže hledáte něco na každodenní nošení s maximálně přirozeným efektem, rozhodně jsou lepší volbou paruky z pravých vlasů.
Velmi záleží též na tom, jakým způsobem je paruka zpracovávána. Ty levnější bývají vyráběny zpravidla strojově, což je sice podstatně rychlejší, avšak výsledná paruka nepůsobí příliš přirozeně. Oproti tomu ručně vyráběné paruky jsou sice dražší, ale za to se jedná o poctivé kousky s dlouholetou životností, jež navíc umí perfektně imitovat přirozenou kštici. Je jasné, že pokud hledáte paruku na karneval, anebo chcete jen změnit účes, ta lacinější postačí, ale na denní nošení vybírejte pečlivěji.

Nebojte se příčesků

Když máte na hlavě stále dostatek vlasů, které například sem tam hyzdí nějaké to lysé místo, není důvod hned investovat do paruky. Daný problém totiž někdy dokáží vyřešit obyčejné příčesky do vlasů. Co se týče jejich výběru, opět zde platí stejná pravidla jako při koupi paruky. Příčesky se vyrábí stejnými postupy, avšak díky tomu, že jsou podstatně menší, mají logicky i nižší pořizovací cenu.
Kvalitní pánské paruky nabízí například internetový obchod Svět paruk. V jejich nabídce naleznete celou řadu zboží, jako jsou i různé příčesky či tupé, a to vše za příznivou cenu. Přestaňte se trápit vypadanými vlasy a místo toho vsaďte na paruky, které vám poskytnou rychlé řešení problému.

Publikováno: 15. 07. 2020

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná