Správný výběr matrace zlepší kvalitu vašeho života

Výběr nové postele není jen o tom, aby krásně vypadala, ale hlavně musí být funkční. Proto nezapomínejte na koupi kvalitní matrace, která uleví vašemu tělu, a v noci se díky tomu dobře vyspíte. Na trhu existuje nepřeberné množství variací, jen si vybrat tu nejlepší.

Nejtypičtější je matrace 90 x 200

Mezi neoblíbenější a nejrozšířenější patří matrace 90 x 200 cm. Svým rozměrem se dají použít do jednolůžkové postele. Uplatnění najde však i v posteli manželské v případě, kdy dvojice potřebuje rozdílnou tvrdost matrace. Dají se koupit například s paměťovou či studenou pěnou nebo jsou na trhu také několikazónové matrace. Zónová však není vhodná pro děti, protože jejich tělo neustále roste.

Matrace 80 x 200 vám přinese také dostatek místa

Matrace 80 x 200 cm by se dala nazvat standardní velikostí. Také tato varianta je vhodná jak do jednolůžkové, tak do dvojlůžkové postele. Nosnost nejen tohoto rozměru, ale všech ostatních matrací bývá až 130 kg, proto se na ní pohodlně vyspí jak malé dítě, tak urostlý muž. Výška jádra bývá do 18 cm, ale dají se koupit také vyšší, až do 22 cm. Při výběru nové matrace myslete také na to, aby byla vzdušná a nejlépe antibakteriální.

Matrace 120 x 200 pro maximální pohodlí

Pokud se v noci moc roztahujete, a standardní velikosti pro vás nejsou to pravé, jasnou volbou pro vás bude matrace 120 x 200 cm. Nabízí neskutečný komfort a požitek ze spánku. Využít ji můžete také do hostinských pokojů, kde se na ni přechodně dokážou vyspat až dvě osoby. Pokud si pořídíte matraci anatomicky zónovanou, kde se váha těla rozloží po celé ploše, ráno se probudíte odpočatí a svěží. Pokud si nejste jistí, která matrace je nevhodnější zrovna pro vás, poraďte se o správném výběru s profesionálním prodejcem matrací, nebo se svým lékařem, který by vám měl také poskytnou užitečné rady.

Publikováno: 20. 04. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná