Jak vybrat kvalitní schodiště? Pomůže vám renomované zámečnictví

Pokud se vaše domácnost, kancelář nebo třeba hotel rozkládá (nebo rozkládat bude) na více podlažích, neobejdete se bez schodiště. To by mělo být nejen vysoce bezpečné a spolehlivé, ale zároveň musí působit reprezentativně a dodávat interiéru (popřípadě exteriéru a okolí objektu) na atmosféře. Podle čeho nové schody vybírat?

Zakázková výroba má smysl

V rámci zařizování nového obydlí nebo rekonstrukce toho stávajícího se dá ušetřit na mnoha položkách. Neškudlete však na schodišti a zábradlí. Mají důležitou funkci - musí spolehlivě propojit jednotlivá patra a umožnit bezpečný přesun osob v domě. Různé univerzální dílce, na které můžete narazit v obchodních řetězcích, nejsou to pravé ořechové. Zakázková výroba schodišť je jednou z hlavních činností renomovaného zámečnictví Zdeňka Hajného v Českých Budějovicích. Firma působí celorepublikově a vyrábí schodiště, která se perfektně přizpůsobí prostoru. Umožňují docílit nejen skvělého užitného efektu, ale nezaostávají ani po estetické stránce.

Schodiště a materiál: Který zvolit?

Možností je spousta, ovšem aktuální trendy ukazují, že si lidé oblíbili kvalitní schody v kombinacích nerezové oceli a dřeva i nerezové oceli a skla. Schody z dřeva a nerezu nabízí krásu přírodního materiálu a s tím související přirozený design, vysokou odolnost vůči mechanickému poškození i dlouhou životnost. Tyto materiály navíc nejsou náročné na údržbu a hodí se jak do interiéru, tak i exteriéru. Varianta nerezové oceli se sklem se hojně používá na místech, kde chceme docílit optického zvětšení prostoru.

Schody bez zábradlí? Raději neriskujte

Když už někde stojí schody, váže se k nim jedna nepsaná povinnost – zábradlí. Právě tento prvek dodává lidem na schodišti pocit bezpečí. Vedle užitné hodnoty je ale opět potřeba myslet na design, který by měl ladit se schodištěm. Doporučujeme proto svěřit zakázku do rukou firmy, mezi jejíž činnosti patří i zakázková výroba zábradlí. Skvělé renomé si za dlouhé roky vybudovalo již zmíněné zámečnictví České Budějovice. Udělejte si názor sami a podívejte se na ukázky realizovaných prací. Najdete je na www.zamecnictvi-hajny.cz.

Publikováno: 24. 05. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná