Peněženky pro speciální příležitosti: Pracháči zapůsobí sponou, běžci ocení poutko

Peněženky v dnešní době nepředstavují pouze praktické pouzdro na peníze, ale zároveň hrají velice důležitou roli módního doplňku, který napomáhá naší – ideálně pozitivní – reprezentaci před okolím. Na trhu tak v dnešní době již není sebemenší problém sehnat peněženku pro jakoukoliv příležitost. Chce to jen vědět, kam si kterou vzít.

Spony pro pracháče

Specifickým druhem jsou spony na peníze (bohatou nabídku najdete zde), které jsou oblíbené mezi pány a dámami, které mají ve zvyku platit kartou a případné hotovostní platby zaokrouhlovat alespoň na stokoruny, a tím pádem tak absolutně nepřicházejí do styku s kovovými mincemi. Spony se mohou hodit i v případě plesu nebo večírku, kde není žádoucí, aby vám dokonale sladěný společenský outfit kazila vyboulená kapsa s naducanou šrajtoflí uvnitř.

Dolarovky jen pro to nejdůležitější

Na ples, do divadla nebo třeba business meeting se stejně jako spony hodí i tzv. dolarovky (viz https://www.penezenky-ahal.cz/32-dolarovky). Jedná se o malé a vysoce praktické peněženky, které jsou zpravidla rozděleny do dvou částí. V té první najdete sponu na peníze a v té druhé pak kapsy na karty, eventuálně mince.

Sportovní peněženky ocení nejen běžci

Ať už se chystáte na celodenní cyklovýlet a během dne se hodláte někde stavit na oběd, anebo byste rádi pravidelné večerní běhání zakončili někde u stánku pivním osvěžením, přijde vám vhod sportovní peněženka. Ta je ze své podstaty malá, lehká, a přesto se do ní vejde vše podstatné – občanka, kartička pojištěnce, nějaká ta koruna a platební karta. Sportovní peněženky jsou často vybaveny poutkem, šňůrkou či karabinou, díky čemuž je lze snadno přichytit k bundě, kalhotám nebo jízdnímu kolu, abyste je po čas sportovního výkonu neztratili.

Na poker nebo mariáš jedině s měšcem!

Blíží se pátek a vy se nemůžete dočkat, až s přáteli vyrazíte na karty? Pokud jste soutěživí a rádi zážitek ze hry umocňujete sázkami drobných peněz, může se hodit kožený měšec, do kterého si po čas celého týdne můžete „drobásky“ odkládat. Měšce mají ale ještě jednu cílovou skupinu – rády si s nimi totiž hrají děti, které měšce dobře znají z pohádek.

Publikováno: 18. 06. 2019

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná