Kde za lyžováním na úrovni? Slovinsko uspokojí i ty náročnější

Určitě jste slyšeli o nádherné slovinské přírodě, za jejímiž krásami se jezdí po celý rok. Nádherná jezera a vodopády, majestátní Triglavský národní park či průzračně modrá řeka Soča zajisté stojí za vaši návštěvu. Na své si zde též přijdou příznivci zimních sportů.

Proč lyžování Slovinsko?

Ač se vám to na první pohled nemusí zdát, lyžování ve Slovinsku je na srovnatelné úrovni s tolik oblíbeným Rakouskem. Naleznete zde nespočet lyžařských svahů, které jsou snadno dostupné a mají velice příznivé ceny skipasů. Děti mladší 6 let lyžují dokonce zdarma. Pomyslnou třešničkou na dortu je skvělá domácí kuchyně s bohatou nabídkou klobás a jelit. Nezapomeňte ochutnat typickou slovinskou polévku zvanou jota a na závěr nevynechejte vynikající štrúdl.

Kam za lyžařskými areály?

V roce 2019 lyžování Slovinsko nabízí hned několik lyžařských center, která jsou připravena na novou sezónu špičkově upravenými sjezdovkami. Mezi nejznámějšími jmenujme atraktivní horskou vesničku Kranjska Gora. V tomto údolí mezi Julskými Alpami jsou organizovány světové poháry FIS. Luxusní hotel Kranjska Gora a 20 km sjezdových tratí hovoří ve prospěch tohoto lyžařského střediska.

Slovinsko 2019 lyžování pro vás má ještě daleko širší nabídku

Zmiňovaný Kranjska Gora hotel není to jediné, čím se může lyžování – Slovinsko pochlubit. Mezi další oblíbená lyžařská centra patří Krvavec s 30 km dlouhými sjezdovkami všech obtížností. Navíc zde naleznete opravdovou atrakci ve formě sněžného hotelu. Kdy se vám poštěstí přespat v iglú vesničce?

Aktivity i pro nelyžaře

Pokud není lyžování vaším koníčkem, zaujme vás jistě možnost bruslení na přírodní bruslařské dráze na jezeru Jasna, relaxace v bazénových komplexech a sauně, či bohatá nabídka wellness programů. V neposlední řadě jsou to též kulturní památky, které stojí za to navštívit.

Publikováno: 21. 10. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Novotná

Tagy: kam na lyže | lyžování slovinsko