Konferenční stolek do obývacího pokoje: 6 tipů, které vám usnadní výběr

Odpočíváme u nich, chceme, aby dobře sloužily a také velmi dobře vypadaly. Řeč je o konferenčních stolcích v našich obývácích. Jak ale dosáhnout, aby konferenční stolek definitivně nezabil celý vzhled obývacího pokoje? Pojďme se společně podívat na celkem 6 dobře míněných rad.

Jak obývací pokoj zachránit a vylepšit se dozvíme v prvních 3 řadách a další 3 (z) řady jsou pak katastrofické scénáře toho, jak může váš obývací pokoj dopadnout, pokud se některého z nich dopustíte. Jsou zde proto, abyste se těchto chyb vyvarovali.

ŘADA 1 – Rozhlédněte se, kam bude konferenční stolek patřit!

Obývací pokoj je místem, kam si chodíme po práci či studiu odpočinout a načerpat síly. Pokud vám tedy chybí pěkný konferenční stolek, který by zapadal do designu celého pokoje, je v první řadě třeba se rozhlédnout a kriticky zhodnotit, v jakém stylu je celý pokoj vybaven. Nemá totiž cenu snažit se umístit barokně-gotický rozkládací konferenční stolek do studentského futuristického obývacího pokoje plné čistých linií a jednoduchého nábytku.

Rada tedy zní: Dobře se rozhlédněte a zhodnoťte, v jakém stylu je obývací pokoj vybaven. V tomto stylu také pořiďte konferenční stolek. Pokud toužíte obývací pokoj prosvětlit, doporučujeme jednodušší konferenční stolek bílý nebo ze světlého materiálu, nejlépe ze dřeva. Také kombinace dřeva a skla u konferenčních stolků způsobuje pocit většího světla v místnosti. Naopak honosněji zařízenému obývacímu pokoji plné starožitností a trofejí bude naopak slušit majestátní masivní konferenční stolek v rustikálním či historickém stylu.

ŘADA 2 – Udělejte pro konferenční stolek místo

I ten nejkrásnější a nejvhodněji vybraný konferenční stolek z masivu navždy zapadne, bude-li zaplněn věcmi a nejrůznějšími zbytečnostmi… Konferenční stolek má sloužit k odkládání drobností – na hrnek s kávou, dobrot na zobkání při sledování filmu nebo dnešní výtisk. Rozhodně se však nemá stát úložištěm všeho možného a skladištěm toho, co ještě nemá v bytě své místo. Konferenční stolek bude plnit svou funkci jen tehdy, bude-li sloužit jen k občasnému odkládání věcí.

Rada tedy zní: Ještě před nákupem konferenčního stolku si dobře rozmyslete, kam bude stolek později umístěn a pokud pro něj dosud není dostatečné místo, vytvořte jej.

ŘADA 3 – Najděte vhodné zpracování konferenčního stolku

Dřevěný masiv, nebo raději sklo? Zaoblený, nebo raději čtvercový konferenční stolek? Rozhodnutí pořídit si vůbec nějaký konferenční stolek se může zdát jako nejdůležitější, opak je ovšem pravdou. Minimálně stejně důležité je také, jaké zpracování tohoto stolku si vyberete.

Kritéria jsou následující: výška, materiál, styl a barva. V dnešní době je již možné vybírat z téměř nepřeberného množství konferenčních stolků do obývacího pokoje, a tak se nebojte hledat přesně ten, který jste si vysnili. Nejoblíbenější variantou bývá praktický čtvercový konferenční stolek, vyrobený ze dřeva, a to spíše v menší výšce tak, aby na něj bylo pohodlné dosáhnout ze sedačky. Konferenční stolky také můžeme nalézt se spodní poličkou či bez ní.

Rada tedy zní: Provedení stolků jsou dnes již v celé škále a konferenční stolky můžeme nalézt v různých výškách, tvarech, v rozličném materiálovém zpracování i barvě. Pokud už víte, po jakém konferenčním stolku toužíte, nebojte se ho hledat. Na internetu, v kamenných obchodech nebo si jej nakonec můžete nechat udělat na míru.

Zrada čj. 1 – Špatně odměřená výška konferenčního stolku

První zradou, která může při koupi konferenčního stolku přijít, je špatně odměřená výška stolku, který chcete do obývacího pokoje umístit. Může se to zdát jako detail, ale při každodenním používání může začít rychle vadit, že se při sezení na sedačce musíte ke stolku vždy sehnout.

A proto nezapomeňte: Vždy je nutné dobře změřit výšku sedací soupravy v obýváku a sladit ji s výškou konferenčního stolku.

Zrada čj. 2 – Konferenční stolek zabírá půl pokoje

Vybrali jste si nejkrásnější konferenční stolek, jaký kdo kdy viděl, sedí vám ke stylu pokoje, ale nakonec zjistíte, že zasahuje od sedačky až k televizi a pro přechod pokojem ho musí návštěvník buď podlézt, nebo přeskočit.

A proto nezapomeňte: Správný konferenční stolek by kolem sebe měl mít tolik místa, abyste jej mohli ze všech stran obejít. Pokud bojujete s místem, nebojte se sáhnout po variantě rozkládacího konferenčního stolku nebo konferenčního stolku s kolečky.

Zrada čj. 3 – Stolek se utrácí s běžným životem vaší domácnosti

Děti jsou aktivní, rády běhají a čím menší je prostor, tím vynalézavější při hrách jsou. Pokud tedy máte nějakého rošťáka doma, myslete i na něj. Designový, ale méně stabilní konferenční stůl s ostrými rohy nebude v takovém případě tou ideální volbou. Také pokud víte, že jste vy nebo některý z členů domácnosti, odborník na rozlévání nápojů, rozmyslete si dvakrát, jaký materiál konferenčního stolku zvolíte.

A proto nezapomeňte: Při výběru konferenčního stolku myslete také na realitu vaší domácnosti. Pokud už teď víte, že bude konferenční stůl spíše skladišťe hraček a bude co chvíli potřeba jej čistit, vyberte některý z materiálů, který těmto potřebám odpovídá. Rodiny často volí menší dřevěný stolek se zaoblenými rohy či jednoduše menší, ale rozkládací konferenční stolek pro případ, že jdou děti spát, a vy si chcete v soukromí či společnosti přátel udělat příjemný večer.

Publikováno: 31. 03. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná