Mobilní ohřívače: Přehled základních typů a jejich vlastností

Na vytápění objektů lze kromě stacionárních ohřívačů použít ohřívače mobilní. Tyto typy ohřívačů jsou oblíbené díky svým výhodám, které uživatelům přinášejí. Hlavním pozitivem je samotná možnost přenášet zařízení z jednoho prostoru do druhého podle potřeby. Oceníte i to, že se bez složité instalace uvedou okamžitě do provozu. Dalším příznivým aspektem je nízká pořizovací cena mobilních ohřívačů. Tyto ohřívače se dělí do tří základních skupin podle toho, jaký zdroj energie využívají. Známe elektrická, plynová a naftová topidla.

Výběr ohřívače

Topné těleso vybíráme podle možností jeho využití, výkonu a provozních nákladů. Při výběru ohřívače si musíme nejprve ujasnit v jakých prostorách a podmínkách ho budeme využívat. Jiné topné těleso zvolíte pro domácí využití, jiné do komerčních prostor či na průmyslové využití. Jednotlivé ohřívače mají své výhody a nevýhody. Vycházejte proto při jejich výběru z vašich konkrétních požadavků. Pokud si nevíte rady a nevyznáte se v tomto sortimentu, obraťte se na odborníka. Každý kvalitní prodejce by vám měl vědět doporučit topné těleso, které se bude nejlépe hodit právě pro vaše účely.

Typy mobilních ohřívačů

Naftová mobilní topidla zvolíme pokud chceme ušetřit na provozních nákladech, z hlediska provozu se jedná o nejvýhodnější řešení. Avšak ohřívače na naftu se nehodě pro vyhřívání uzavřených místností bez možnosti odvádět komínem vzniklé zplodiny. Ideální jsou pro použití v otevřených prostorách. Výhodou je i možnost použití různých druhů paliv, kromě nafty fungují i ​​když použijeme extra lehké topné oleje. Plynové ohřívače lze je využít v uzavřených prostorách, ale i na otevřených prostranstvích či stavbách. Jejich hlavní předností je to, že umožní velmi rychlý ohřev. Plynové mobilní ohřívače jsou na trhu stále oblíbenější. Můžeme se s nimi setkat v různých podobách. Některé modely se hodí na domácí využití, jiné jsou zase využívány v průmyslu nebo ve stavebnictví. Elektrické ohřívače zvolme v případě, že chceme topit ekologicky. Při provozu elektrických ohřívačů totiž nevznikají přímo žádné zplodiny. Je však třeba říci, že elektrické ohřívače jsou dražší oproti výše zmíněným variantám. Tip: Specialistou na mobilní topidla a odvlhčovače Master je eprofi.cz.

Publikováno: 23. 10. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná