Jak vybrat herní počítačovou sestavu pro náročné hry?

Pokud pro vás hraní počítačových her představuje odreagování se, zřejmě si potrpíte i na stroji, na němž hrajete NHL, Assassin’s Creed, Fortnite či další počítačové hry. Spousta z nich je náročná na grafiku, a proto se u herních sestav klade důraz na to, aby poskytly co nejvyšší grafický výkon. V následujících řádcích vám prozradíme, co by měl kvalitní herní PC obsahovat, aby vás nezklamal.

Pár tipů na začátek

Ještě než se pustíte do výběru herní PC sestavy, promyslete si, zda opravdu budete i nadále hrát aktivně, nebo pouze nárazově. Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že by byl nesmysl investovat do počítače 100 tisíc korun, kdybyste ho využil sotva jednou za měsíc. Stejně tak pamatujte nejen na hry současné, ale také budoucí, jež budou vyžadovat stále lepší a lepší výkon počítače. Ujasněte si také, kolik jste ochotni maximálně do počítače investovat, protože jednotlivé modely se cenovkou výrazně liší. Zatímco některé seženete za 30 tisíc korun, jiné i za více než 100 tisíc korun.

Herní PC pro nenáročné, ale i náročné hráče

Jestliže patříte mezi opravdu nenáročné hráče, vystačíte si s nejnižším základem, jenž dokonale vystačí na starší a ne příliš náročné hry. Přesně taková sestava vás vyjde na necelých 11 tisíc korun. Pro hry vyžadující vysoká nastavení už potřebujete herní počítače s výkonnou grafickou kartou a procesorem, SSD diskem a alespoň 4 GB RAM s možností rozšířit ještě o dalších 8 GB. Počítejte, že za takovou variantu zaplatíte okolo 20 tisíc korun. Pokud patříte mezi herní maniaky, asi vám nebude vadit koupit si TOP herní PC sestavu za 60 tisíc korun. Co takový počítač nabízí? Procesor Intel Core i7-9700 K, SSD o velikosti 500 GB, chladič procesoru SCYTHE Ninja 5 a grafickou kartu MSI NVIDIA GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO.

Publikováno: 21. 12. 2018 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná