Moderní bydlení - jak vlastně vypadá?

Termín moderní bydlení si může každý vyložit jinak. Dnešní bydlení je v podstatě moderní. Moderní bydlení zdaleka neznamená pouze zařídit si byt moderním nábytkem. Velmi důležité jsou i doplňky a dekorace, které dokážou přímo zázraky. Dost záleží i třeba na tom, jak vymalujeme stěny, nebo zvolíme tapety, které jsou trojrozměrné, a dodají bytu zvláštní vzhled. Tam, kde použijeme kožešiny, ať už na zem, nebo jako přehoz na křeslo, dodáme místnosti jedinečný pocit tepla a útulna. Moc dobře se do moderního bytu hodí skleněné posuvné dveře, a zrcadla. Čím víc prosklených míst, tím líp. 

Zařídit si domov moderně

Každý z nás by chtěl mít svůj domov krásně zařízený moderním nábytkem, krásným kobercem, a různými doplňky. Problém může nastat tehdy, když každý z rodiny má jiný vkus a odlišné představy o bydlení. Potom je potřeba dělat všelijaké ústupky, a aspoň v nějakých názorech ustoupit. Dobrým řešením může být, když navštívíme bytového poradce, a ten nám nabídne více možností, jak si bydlení zařídit. Dobrý bytový designér dokáže skloubit přání každého z rodiny. Navrhne interiér tak, aby v něm bylo dobře všem. Důležité je, abychom se doma cítili dobře a rádi se tam vraceli. Domov musí být i útulný, a mít místa, kde si v klidu dobře po práci odpočineme.

Moderní nábytek

K tomu, abychom měli moderní domov, nemusí znamenat, že nutně musíme mít nový byt, nebo nový dům. I ze starého domu se dá udělat krásné moderní bydlení. Stačí zbourat stěnu z cihel, nahradit ji skleněnou stěnou, a máme změnu, která se bude všem líbit. Není nic hezčího, než se z proskleného obývacího pokoje můžeme dívat do přírody. Pokud to stav domu nedovolí, stačí si udělat velké prosklené dveře, nejlépe směrem do zahrady, nebo průchozí do pergoly. To je také moderní způsob dnešního bydlení, a dá se říct, že je hodně oblíbený. Ke spojení bydlení s přírodou se vrací stále víc lidí, i těch mladých. Moderní bydlení se dá udělat i  z chalupy. Stačí trochu renovovat, a máme kvalitní, příjemné bydlení pro celou rodinu.

Moderní nástěnné hodiny

Designové nástěnné hodiny jsou krásným doplňkem každé domácnosti. Druhů hodin je velké množství. Jsou kyvadlové, stolní, vodní kukačky, i digitální. Hodiny do bytu se vybírají tak, aby dobře zapadli k vybavení bytu. Nemůžeme mít starožitný nábytek a moderní hodiny. To by vůbec nešlo k sobě. Kukačky v moderním provedení se hodí do moderních bytů. Většinou jde u nich nastavit dva stupně hlasitosti kukačky, a co je hlavní, že mají senzor světla, což znamená, že když se setmí, přestane kukačka kukat, a neruší nás třeba při spánku.

Publikováno: 18. 11. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná