Bydlení

Na co se zaměřit při výběru sedací soupravy? Určitě na materiál, funkčnost i velikost!

Bez sedací soupravy se neobejde žádná početnější rodinka. Bezpochyby je nedílnou součástí každého obývacího pokoje. Jedná se totiž o praktický kus nábytku nabízející místo pro lenošení i občasné přespání. Záleží jen na vás, jaký styl sedačky si zvolíte. Pamatujte však na to, aby byla dostatečně velká a kvalitní.

Před výběrem gauče si položte tři základní otázky. Myslete na její prostorové možnosti. Kolik lidí bude na sedačce sedět? Jakou funkci by měla plnit? Co od ní požadujete? Někdo nedá dopustit na polohovatelné opěrky, jiný zase na úložné prostory a nastavitelnou hloubku sedáku.

Praktická, a přitom stylová

Většina lidí vybírá sedací soupravu očima a nezaměřuje se na to, zda je pohodlná. Někteří si dokonce ani neuvědomují fakt, že se jim třeba nevleze do obývacího pokoje. Každá domácnost není tak prostorná, nachází se v ní spousta rohů a slepých míst. Do menších panelákových bytů se hodí rohové modely a obýváky rodinných domů si mohou dovolit i kožené sedačky do tvaru písmene U. Od věci není ani funkce rozložení, která přijde vhod pro občasné přespání. Pamatujte, že na sedačce budete denně relaxovat, proto nekupujte hned první kousek, co vám padne do oka.

Líbil by se vám kožený gauč?

Pro mnoho rodin je kožená sedačka nepřípustná, ale není důvod si to myslet. Právě takový typ ocení domácnosti s alergiky! Kožené gauče jsou klasické a pyšní se dlouhou životností. Její reprezentativní funkci ocení nároční uživatelé. Je vhodná pro všechny, kteří jsou alergičtí na prach a roztoče, mají doma zvířátka a dětičky a také dostatek místa.

Pakliže se vám nelíbí kožená úprava, vsaďte na látkové potahy. Dnes si můžete vybírat z nekonečné palety odstínů a struktur. Estetická stránka je tedy zajištěna. Bojíte se, že se látkové potahy prodřou, vyblednou a snadno zašpiní? V tomto případě svou sedačku ochráníte designovými potahy!