Na zlatých mincích se dá dobře vydělat

Snadno si přivydělat prakticky nejde, nicméně nemusíte se během toho alespoň kdovíjak zapotit. Musíte však objevit kouzlo investování. Vydělat se dá prakticky na čemkoliv. Dnes jsou kupříkladu v kurzu byty, ale mohou to být i akcie různých společností nebo něco jiného. Problém je, že obvykle potřebujete ranec peněz. Nicméně existují i komodity, které se dají pořídit docela levně. Jednou z nich je například zlato.

Musíte mít peníze navíc, jinak neinvestujte

Zlato sice patří mezi nejdražší kovy na světě, ovšem investovat do něj mohou i lidé, jež nemají na kontě volné miliony ani statisíce. Místo klasických cihliček je však potřeba nakoupit daleko levnější mince, případně na to jít od lesa a pořídit si akcie vhodné těžařské společnosti. Na rozdíl od nákupu mincí se však jedná o riskantní krok, který vám nemusí vyjít. Zatímco zlato znamená dlouhodobou stabilitu, firmy zabývající se jeho těžbou může ze dne na den potkat krach, třeba vinou záplav. Ovšem i na mincích se dá docela snadno prodělat, a sice když použijete peníze určené na jiné věci, třeba na nájem. Pokud chcete investovat, tak pouze finance, které nutně nepotřebujete. Vždy jde totiž o risk, který nemusí vyjít.

Dárek

Zlaté mince nejsou zajímavé pouze z pohledu investora, ale je možné je využít i jako dobrý prezent pro celou řadu příležitostí. Dárky pro muže, a hlavně ženy, se často dosti složitě a těžce vymýšlejí. Pěkná mince, zvláště obohacená o jména, věnování, případně titul či znamení zvěrokruhu dokáže udělat radost snad komukoliv. A jakby také ne. Jedná se o jeden z mála dárků, co mohou v čase na hodnotě ještě dále růst. Třeba květiny zvadnout nejpozději během několika dní. Tento druh prezentu je možné darovat takřka za všech okolností, a to ať už obdarovaný slaví narozeniny, narození dítěte, svátekvýročí svatby, případně promoci.

Publikováno: 21. 10. 2021

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná