Fitka otevřena v omezeném provozu a vám chybí sport. Jak cvičit před televizí nebo si užít sportovní zápolení, když se nic nehraje?

Pohybu teď má většina z nás pravděpodobně méně než dříve. Ještě nedávno platila omezení, kvůli kterým jsme ven vycházeli jen v nejnutnějších případech. Fitness centra a sportovní kluby znovu otevřely, ale hygienická opatření, dodržování odstupu a zavřené šatny či sprchy k jejich návštěvě tolik nelákají. Fanouškům chybí sportovní přenosy. Dobrá zpráva – také doma se dá udržovat ve formě, a to i zábavnou formou. Nebo alespoň uspokojit svého soutěživého ducha. Aktivní pohyb je nejen přínosný pro tělo, dělá divy i s psychikou. Navozuje dobrou náladu, která se teď hodí možná ještě více než kdy dřív. No jo, ale lehnout si na zem a začít jen tak dělat kliky, dřepy a další cviky nemusí být pro každého zrovna zábava. Pokud pracujete z domu, je to ještě těžší. Donutit se k něčemu po dni stráveném u počítače a neustále s telefonem u ucha je jen pro ty s opravdu silnou vůlí. Pokud pak nepatříte mezi pohybové nadšence, pravděpodobně vám jen chybí sledování sportovních přenosů a váš sportovní i soutěživý duch si zoufá.

Co dělají doma profíci?

Problém s aktuálním nedostatkem pohybu řeší především profesionální sportovci a řada z nich se o své tréninky dělí se svými fanoušky na sociálních sítích. Ty největší hvězdy mají často doma vlastní posilovny, jako například Cristiano Ronaldo, LeBron James a řada dalších. Někdo na to jde kreativněji nebo spojuje svůj domácí výkon s dobrou věcí. Jako například bývalý oštěpař James Campbell, který na svém malém dvorku zaběhl maraton. Na šestimetrovém úseku musel udělat přes 6 a půl tisíce otáček. Jeho výkon přenášela sportovní televize a během pětihodinového výkonu se vybralo více než 22 tisíc liber pro britskou zdravotnickou službu.

Změňte váš pokoj s televizí v posilovnu

Nemáte posilovnu ani dvorek? Zacvičte si s herní konzolí. Na PlayStation 4 najdete několik pohybových her, které se díky VR brýlím promění ve fyzický výkon, co vás bude bavit. Vyzkoušejte třeba aktuálně největší hit – Beat Saber. Sekání kostek barevnými meči v rytmu známých písniček opravdu funguje. Během pár desítek minut spálíte i několik stovek kalorií a zpevníte zapojené svalstvo. Jestli to s cvičením myslíte opravdu vážně, určitě volte Box VR. Kromě boxování vás hra nutí si kleknout, vyhýbat se a podobně. Tvůrci ji vyvíjeli spolu s fitness trenéry, díky čemuž je cvičení opravdu efektivní. Zarytí fanoušci boxu si přijdou na své v titulu Creed: Rise to Glory. Fyzický výkon je také nezbytnou součástí hry, ale zde jde více o herní příběh. Vžijete se do role Adonise Creeda a vyzkoušíte si tvrdou práci a zdolávání překážek na cestě stát se světovým šampionem.

Sportování na gauči

Ne každého baví propocená trička a rostoucí svaly. Pokud patříte mezi ty, kteří sport raději pravidelně sledují, než aby ho aktivně praktikovali, i pro vás je současná situace nelehká. Dívat se na opakovaně na záznamy a vybrané sestřihy oblíbené sportovní ligy se rychle omrzí. Na internetu se dá najít pár způsobů, jak zabavit sportovního fanouška i v těchto časech, například sledováním závodů kuliček. Ale je to opravdu ono? (Mimochodem, taky jste fandili té modré s beruškou?) Pokud se vaše soutěživá povaha nespokojí s domácími bitvami v kámen-nůžky-papír, slovním fotbalu nebo v žolících, zkuste rodinu vyzvat na ryze sportovní souboj. Se Stikbold! A dodgeball Adventure zažijete na své konzoli atmosféru poctivé školní vybíjené. Vyzvat můžete celou rodinu, a to i v týmech 2 proti 2. Fanoušci míčových sportů mohou vyzkoušet hru Rocket League, která se podobá fotbalu. Místo fotbalistů si však přihrávají auta. Cílem je dostat míč do soupeřovy branky, přičemž za určité akce získáte body navíc. Ten, kdo jich má nejvíce, vítězí a stává se nejužitečnějším hráčem v poli. Ale pozor, stejně jako fotbalista, i auto se může pochroumat.

Publikováno: 14. 05. 2020

Kategorie: Zdraví a fitness

Autor: Milena Novotná