Penzion Karlštejn: Ideální místo pro rodiny i muže, kteří chtějí ohromit své milované ženy

Muži to mají v životě těžké. Obstát doma jako živitel a hlava rodiny, potažmo zavděčit se svým manželkám, nebývá vůbec lehké. K velkým selháním dochází zejména v případech, kdy má muž překvapit dárkem nebo rodinu takzvaně „vyvézt“. Pro většinu mužských neřešitelná situace.

Nechcete-li šlápnout vedle a vsadíte-li na „tutovku“, vezměte rodinu na Karlštejn. Ubytujte se v centru dění v penzionu Karlštejn a vychutnejte si zdejší kouzelné místo plnými doušky. Ubytování v penzionu Karlštejn vás nebude stát majlant, a přitom vám nabídne kouzelné stylové prostředí. Pokoje jsou laděny do romantického stylu a jsou prakticky funkční. Poskytují i plné zázemí rodinám s malými dětmi. K dispozici je i restaurace, která se zaměřuje na českou klasiku.


Nudit se zde nebudete

Karlštejn nabízí vyžití pro všechny, bez omezení věkem či společenským postavením. Dětem se bude určitě líbit v místním zooparku, kde žije řada exotických zvířat. Dominantou Zooparku jsou lvi a párek bílých tygrů. Dále se můžete seznámit s levhartem skvrnitým, servalem a pumou, opičkami, výry, pestrobarevnými bažanty nebo pštrosem. Výhodou je možnost vidět všechna zvířata z bezprostřední blízkosti.

Rodičové jistě vezmou zavděk návštěvou karlštejnského vinařství, jehož součástí je i výzkumná stanice. Ta má dlouholetou tradici v produkci kvalitních vín, jež získávají ocenění ve vinařských soutěžích. Prohlídka vinných sklípků včetně degustace a občerstvení je možná na základě předběžné objednávky.

Co musíte vidět?

Na svých toulkách po okolí nesmíte minout vápencové lomy Velká a Malá Amerika. Na objednávku je možná prohlídka podzemních štol těchto lomů i s výkladem. Dozvíte se informace o historii těžby a vzniku, také něco více o geologii oblasti. Okna štol nabízí unikátní pohled do samotných útrob lomů.


A co by to bylo za výlet na Karlštejn, abyste se nepokochali krásou stejnojmenného středověkého hradu. Otevřen je i přes zimní sezónu, a to vždy od pátku do neděle, od 10:00 do 15:00 hodin.

Publikováno: 20. 12. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Novotná