Pořiďte si na zimu pyžamo, které hřeje. V trenkách zmrznete

Pánové, vzpomeňte si na léto, kdy jste nemuseli řešit nějaké pyžamo, protože si stačilo obléct trenky a ulehnout do postele. Studené noci však vyžadují, abyste si chránili přinejmenším záda, protože stačí trochu prochladnout a můžete skončit i na neschopence, neboť se nepohnete. Jestliže se chcete v noci cítit příjemně, dopřát si pohodlný a ničím nerušený spánek a zároveň chcete zabránit prochladnutí, je nejvyšší čas pořídit si pyžamo. Co muž, to jiné představy o nočním oděvu. Zatímco někdo upřednostňuje pyžama s krátkým rukávem a nohavicemi, jiný zase preferuje noční košili či overal. Ano, čtete správně, existují totiž i pánské noční košile. V zahraničí jsou naprosto běžné a tento trend se dostává i do našich končin. Třeba i vy přijdete na chuť noční košili.

Variant je spousta, důležité je pohodlí

Současný trh nabízí nepřeberné množství variací. Ať už si vyberete jakékoliv pyžamo, je velice důležité, aby vás nikde netlačilo a neškrtilo. Přestože přes den nosíte upnuté kalhoty i trička, aby vynikly vaše svaly, v noci sáhněte spíše po volnějším oděvu bez knoflíků, zbytečných kapes a dalších ozdob, které jsou ve výsledku jen na škodu. V jednoduchosti je krása.

Alfou a omegou je materiál

Značnou pozornost byste měli věnovat materiálu. Vyhněte se umělým vláknům, která neodvádí pot, a tak byste se každé ráno probouzeli doslova mokří. Ideální je buď stoprocentní bavlna, nebo kombinace bavlny s polyesterem, přičemž bavlna by měla ve složení převažovat. Pánská pyžama bývají i v podobě celopropínacího overalu, u něhož máte jistotu, že zůstanou záda po celou noc v teple, i když si odkopete peřinu. Pokud se rozhodnete koupit pyžamo nejen sobě, ale rovnou i své partnerce, tak dejte pozor, abyste zvolili správnou velikost. Dámská pyžama jsou stejně jako ta pánská vyrobena také z různých materiálů. Platí však, že stoprocentní bavlna je sázkou na jistotu. Bavlna nedráždí pokožku, tudíž ji ocení i ženy s náchylnější kůží.

Publikováno: 10. 11. 2018

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná